Kazatelka zahájila protestní hladovku

Kazatelka Církve Československé husitské Milena Tomešová zahájila hladovku. Chce tak upozornit veřejnost na spor mezi vedením církve a jejím patriarchou Janem Schwarzem. Ten ve svých prohlášeních poukazuje na neprůhledné hospodaření v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a zároveň na 25. června svolává mimořádný sněm církve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestní hladovka, kterou dnes zahájila šestačtyřicetiletá kazatelka Tomešová je zaměřená proti nedemokratickým postupům současného vedení Církve Československé husitské a cenzuře v církevním týdeníku. Milena Tomešová také nesouhlasí, aby na církevním sněmu zamezila ochranka přístupu veřejnosti. Věří, že její protest přiměje lidi k tomu, aby se začali domáhat pravdivých informací a přestali být k jednání vedení církve lhostejní.

Situací v církvi Československé husitské se v pátek zabývala synoda duchovních, která navrhla novelizaci ústavy a souvisejících řádů. Podle biskupů ale patriarcha Schwarz v úřadu neobstál, veřejně znevážil církev v médiích a selhal i v osobním životě.

Jana Tomková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme