Kazatelka zahájila protestní hladovku

Kazatelka Církve Československé husitské Milena Tomešová zahájila hladovku. Chce tak upozornit veřejnost na spor mezi vedením církve a jejím patriarchou Janem Schwarzem. Ten ve svých prohlášeních poukazuje na neprůhledné hospodaření v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a zároveň na 25. června svolává mimořádný sněm církve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestní hladovka, kterou dnes zahájila šestačtyřicetiletá kazatelka Tomešová je zaměřená proti nedemokratickým postupům současného vedení Církve Československé husitské a cenzuře v církevním týdeníku. Milena Tomešová také nesouhlasí, aby na církevním sněmu zamezila ochranka přístupu veřejnosti. Věří, že její protest přiměje lidi k tomu, aby se začali domáhat pravdivých informací a přestali být k jednání vedení církve lhostejní.

Situací v církvi Československé husitské se v pátek zabývala synoda duchovních, která navrhla novelizaci ústavy a souvisejících řádů. Podle biskupů ale patriarcha Schwarz v úřadu neobstál, veřejně znevážil církev v médiích a selhal i v osobním životě.

Jana Tomková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme