Kde jednají politici o budoucnosti Česka? Lidem se otevírá sídlo vlády i několik ministerstev

Jednací sál ministrů nebo pracovna premiéra, to vše si mohou lidé ve čtvrtek prohlédnout v sídle vlády ve Strakově akademii. Otevírají se ale i další významné úřady. Den otevřených dveří pořádá na Den české státnosti poprvé v novodobé historii ministerstvo obrany, které má sídlo na Hradčanech. Otevře se i hlavní budova ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí a Nostický palác na Maltézském náměstí, sídlo ministerstva kultury.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strakova akademie | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Unikátní pohled do ministerských pracoven

Server iROZHLAS.cz už před časem publikoval unikátní fotografický projekt. Pomocí 360 stupňové kamery nafotil pracovny jednotlivých ministrů a ministryň vlády Bohuslava Sobotky. Věděli jste, že kancelář ministra kultury je bývalá šlechtická ložnice? A že šéf školství řídí resort z paláce 'paní kněžny' Boženy Němcové? Všechny VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY najdete ZDE.

Návštěvníci Úřadu vlády uvidí jednací sál, nový i starý tiskový sál a další prostory. Lidé si mohou prohlédnout také výstavu originálních karikatur Čeští vědci a jejich vynálezy.

Hlavním cílem expozice je představit české vědce, vynálezce a objevitele a přiblížit historii vědy. Strakova akademie na Malé Straně bude otevřená od 10.00 až do 16.00.

Strakova akademie, novobarokní budova ležící na nábřeží Edvarda Beneše, sloužila po dokončení stavby v roce 1896 jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin. Od dubna 1939 začal budovu využívat protektorátní kabinet, po válce v ní našla zázemí nová československá vláda. Budovu čeká v nadcházejících dvou a půl letech rekonstrukce. Opraveny budou fasády, střecha i plot kolem areálu.

Ministerstvo obrany připravilo na svátek svatého Václava prohlídky reprezentativních prostor hlavní budovy ministerstva s odborným výkladem vojenských historiků. Zájemci si prohlédnou jednací místnosti, salónky či pracovnu ministra obrany.

Organizátoři připravili doprovodný program - výstavy, ukázky současné vojenské techniky nebo ukázky současných i historických automobilů ministrů obrany ze sbírek Vojenského historického ústavu. Na akci je nutné se předem registrovat. Více informací najdou zájemci na webu resortu obrany.

Janetta Němcová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme