Beneš, Hrdlička, exministr Grégr nebo Soukup. Podívejte se, kdo také dorazil na Zemanovu inauguraci

Šéf polostátního gigantu ČEZ Daniel Beneš, známý lobbista Tomáš Hrdlička nebo ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup dorazili na inauguraci Miloše Zemana na Pražském hradě. Server iROZHLAS.cz je a další VIP hosty zachytil při příjezdu na druhé hradní nádvoří.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf ČEZ Daniel Beneš. | Foto: Ondřej Golis

Mezi pozvanými na ceremoniál se objevili také ministři někdejší Zemanovy vlády Miroslav Grégr a Jan Fencl, vlivný sportovní manažer a majitel agentury Česká sportovní Miroslav Černošek, Zemanův šéfporadce a podnikatel Martin Nejedlý, manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře a moderátorka TV Barrandov Alex Mynářová nebo známý advokát Marek Nespala, zastupující prezidentskou kancelář.

VIP hosty přivážely limuzíny přímo na druhé nádvoří Pražského hradu zhruba od 13 hodin. Na přibližně hodinový ceremoniál ve Vladislavském sále bylo pozváno na 700 hostů včetně poslanců, senátorů, diplomatů, hejtmanů, primátorů a dalších zástupců kulturního a společenského života.

Hrad původně nepozval některé hejtmany nebo rektory, se kterými měl Zeman spor nebo kteří podpořili jeho protikandidáta. Pozvánky jim poslal až na poslední chvíli po kritice od poslanců předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO).

ogo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme