Kdo nese vinu za nečekanou smrt mladé dívky?

Policisté vyšetřují nečekanou smrt patnáctileté dívky z Horní Suché na Karvinsku. Její rodiče obviňují lékaře z havířovské záchranné služby, že dívce nepomohli včas. Jejich dcera si stěžovala na prudké bolesti břicha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ambulance | Foto: Jan Rosenauer

Podle otce mladé studentky volali lékařům několikrát, údajně jim pouze řekli, ať její stav sledují. Když nakonec sanitka přijela, dívka už byla mrtvá.

"Víte, co to je za tragédii, dokážete si to představit někdo? Když mi záchranka odmítne službu?," takto na tragickou událost reaguje otec patnáctileté Dorotky. Je přesvědčen o tom, že za smrt jeho dcery nesou odpovědnost z havířovské Záchranné služby, kteří nepřijeli v čas. "A oni mi řekli, že mne přepojí na dětskou pohotovost, protože má 15,5 roku! A na pohotovosti mi začala vykládat bludy a nakonec mi řekla, že za chvíli končí, tak ať si potom zavolám na záchranku," řekl Českému rozhlasu zoufalý otec.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Čánová: Smrt patnáctilété dívky

Šéfka havířovské záchranky Dana Klečadská to odmítá. Podle ní zdravotní potíže, které otec popisoval dispečerům, nebyly tak vážné, aby vyjeli okamžitě. "Já tedy žádné pochybení v tomto směru necítím, protože tatínek položil otázky, tak, jak je položil. Skutečně podle toho, co říkal, na tom nebylo nic zvláštního. Ani z celého toho hovoru nebylo patrné, že by tatínek byl nějak nervózní," uvedla vedoucí.

Policisté odpoledne získali předběžné výsledky soudní pitvy. Podle patologů se dívka předávkovala léky, ale rozhodně nešlo o drogy. Policisté zjišťují, zda nedošlo k trestnému činu těžké újmy na zdraví s následkem smrti.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme