KDU-ČSL opouštějí konzervativní členové

Z KDU-ČSL se rozhodli vystoupit poslanci Jan Husák a Ladislav Šustr. V dnešním prohlášení uvedli, že se strana přiklonila k demotivující rovnostářské politice, na které se nechtějí podílet. Exministr financí Miroslav Kalousek, který připravuje založení nové strany TOP 09, lidovce zatím neopustil. Hodlá tak ale učinit v nejbližší době.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda

Cyril Svoboda | Zdroj: ČTK

"Neopustil jsem ani stranu, ani klub, k tomu nepochybně dojde, ale dojde k tomu v okamžiku, kdy to oznámím, ne kdy to za mě oznamuje Cyril Svoboda," řekl Miroslav Kalousek. Reagoval tak na prohlášení nového předsedy KDU-ČSL, podle něhož Kalousek ze strany odešel spolu s poslanci Husákem a Šustrem.

Cyril Svoboda míní, že odchod těchto členů lidovce neoslabí, ale naopak posílí. "Všichni, kteří odcházeli, byli významnými členy lidové strany, určitě se jí snažili pomoci ze všech sil - to já vždycky oceňuji a oceňovat budu. Nicméně naše strana má nové vedení, má novou šanci po sjezdu a odchod těchto lidí lidovou stranu neoslabí. Naopak, dojde-li k vnitřnímu silnějšímu sjednocení ve straně, tak nám to jenom prospěje," řekl Svoboda.

Související příspěvky:
Sjezd KDU-ČSL úplně obměnil vedení strany
Předsedou KDU-ČSL se stal Cyril Svoboda
Lidovci jsou podle Čunka v krizi, na sjezdu vyzval k jednotě
Ve Vsetíně začal sjezd lidovců, hlavní bude volba předsedy
Čunek v Radiožurnálu: S Kalouskem neodejde z KDU-ČSL víc než pět lidí
Exministr financí Miroslav Kalousek oznámil odchod z KDU-ČSL

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme