Vedení KDU-ČSL zůstává stejné i příští rok. Strana odložila kvůli koronaviru volební sjezd

Volební sjezd KDU-ČSL plánovaný na květen příštího roku v Ostravě se kvůli epidemii koronaviru neuskuteční. Celostátní konference lidovců prodloužila na pátečním jednání v Praze funkční období nynějšímu stranickému vedení a dalším orgánům o rok, řekl novinářům předseda Marian Jurečka. Konference také uložila předsednictvu, aby pokračovalo v koaličních jednáních s ODS a TOP 09 pro sněmovní volby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pod nynějším vedením lidovci absolvují sněmovní volby, jejichž řádný termín připadá na podzim 2021 | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Koaliční smlouvu a volební program bloku chce celostátní konference, což je nejvyšší orgán lidovců mezi sjezdy, podle Jurečky do konce února. „Jdeme do toho společně a logicky naše spolupráce je nejen teď před volbami, ale i pro příští volební období, ať už budeme společně v koalici, nebo v opozici,“ řekl ke koalici s ODS a TOP 09.

Politologové: ODS, TOP 09 s KDU-ČSL mohou porazit Babiše, úspěšných koalic u nás ale moc nevzniklo

Číst článek

O prodloužení funkčního období všech stranických orgánů se v KDU-ČSL rozhodlo podle Jurečky poprvé, jde podle něho o mimořádnou záležitost. Znamená to, že pod nynějším vedením lidovci absolvují sněmovní volby, jejichž řádný termín připadá na podzim 2021.

Mimořádný volební sjezd měli lidovci letos v lednu, když se místa předsedy vzdal z rodinných důvodů poslanec Marek Výborný. Jurečka tehdy porazil předsedu lidovecké sněmovní frakce Jana Bartoška a Jana Horníčka z královéhradecké krajské organizace.

Pozici první místopředsedkyně KDU-ČSL v lednu obhájila i s Jurečkovou podporou senátorka Šárka Jelínková. V křeslech řadových místopředsedů zůstali Bartošek a Petr Hladík. Nově byli zvoleni europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Ondřej Benešík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme