KDU-ČSL rozhodne, jestli do čela středočeské kandidátky postaví Janu Hybáškovou

Středočeská lidovecká kandidátka pro říjnové volby budí ve straně rozpaky. Vedení tamní krajské organizace KDU-ČSL jednomyslně zamítlo návrh, aby v čele kandidátky byla bývalá europoslankyně Jana Hybášková z Evropské demokratické strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Hybášková | Foto: Marián Vojtek

Hybáškovou se do čela kandidátky snažil dostat předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Už dříve přitom neuspěl s tím, aby Hybášková vedla lidovce v Královehradeckém kraji. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout dnes na jednání celostátního výboru KDU-ČSL.

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček se domnívá, že celostátní výbor bude postoj středočeské krajské organizace respektovat. "Jde o nepsané pravidlo, které se zatím vždy dodržovalo a nejen v KDU-ČSL", řekl Nováček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček na Rádiu Česko

Kandidátku lidovců ve středočeském kraji má vést předsedkyně tamní organizace, náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová. Ta prohlásila, že v okamžiku, kdy celostátní výbor nevezme v potaz rozhodnutí krajského výboru, tak celá řada kandidátů odstoupí z kandidátky a odstoupí z volebního štábu.

Přečtěte si také:
Lidovci nepůjdou do voleb v žádné předvolební koalici
Lidovci zažívají zemětřesení - stranu opouštějí další výrazní politici
KDU-ČSL opouštějí konzervativní členové
V čele křesťanských demokratů stanul znovu Cyril Svoboda
Sjezd KDU-ČSL

Igor Maňour, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme