KDU-ČSL se rozhodla bojovat proti hazardu

Křeťanskodemokratická unie - Čs. strana lidová navrhuje zákaz veškeré reklamy, která propaguje hazardní hry. Lidovci tak reagují na informaci, že Češi utrácejí za hazard sto třicet miliard korun ročně. Mluvčí společnosti Sazka ale tvrdí, že jde pouze o předvolební gesto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Macek | Foto: Petra Čechová

"Považujeme hazard za jednu z velkých ran naší společnosti. Proto chceme zakázat reklamy na veškeré hazardní sázení," řekl místopředseda KDU-ČSL David Macek s tím, že zákaz by se týkal i reklam na internetové a kurzové sázky, které provozují například Tipsport, Fortuna nebo Sazka.

Lidovci svůj krok přirovnávají k zákazu reklamy na cigarety. "Tehdy byly také velké protesty, ale je to zkrátka krok správným směrem," myslí si Macek.

KDU-ČSL chce proto prosadit zcela nový loterijní zákon. "Zejména chceme, aby větší pravomoc dostaly obce," přiblížil Macek.

Sazka: Je to gesto, které nic neřeší

Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund nicméně považuje lidovecký návrh za pouhé předvolební gesto: "Dostali bychom se tak na okraj demokratického světa. V demokratickém světě se reklamy na hazard nezakují, ale regulují. Zakazují je pouze diktatury."

Sazka se podle něj změnám loterijního zákona nebrání. "Měl by zejména zohlednit technický vývoj, zpřísnit nároky na provozovatele a zajistit, aby co největší část prostředků šla na veřejně prospěšné účely," dodal Zikmund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda KDU-ČSL David Macek v pořadu Stalo se dnes

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund v pořadu Stalo se dnes

Přečtěte si také:
Jak vypadá mapa hazardu v Česku?
Beseda o novém herním zákonu

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme