Moravskoslezští lidovci chtějí sjezd strany už na jaře. Shodli se jednomyslně, důvodem není jen Jurečka

Moravskoslezský krajský výbor KDU-ČSL vyzval předsednictvo strany ke svolání mimořádné celostátní konference. Chce, aby se sjezd konal na jaře. Po pondělním jednání výboru to řekl jeho předseda, náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda KDU, Marián Jurečka na jednání Ústavního soudu

Jurečka se v den tragické střelby na pražské filozofické fakultě účastnil večírku na ministerstvu | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejrychlejší možné svolání celostátního sjezdu strany požadovala již v pátek českobudějovická KDU-ČSL. Vyzvala ostatní organizace, aby se k tomu připojily.

Po sjezdu lidovců je správný čas na ‚mladší vítr‘ ve vedení, řekl Hladík. Předsednictví by zvažoval

Číst článek

„K usnesení Českých Budějovic jsme se nevyjádřili, je to výzva okresům, ne kraji. Ale jako kraj jsme přijali usnesení, kdy vyzýváme předsednictvo strany ke svolání mimořádné celostátní konference s tím, že chceme, aby se sjezd konal na jaře,“ řekl Curylo.

Usnesení podle něj členové přijali jednohlasně, přičemž důvodů bylo více, ne jen kauza kolem předsedy lidovců Mariana Jurečky.

Ministr práce a sociálních věcí Jurečka se v den tragické střelby na pražské filozofické fakultě loni 21. prosince účastnil večírku na ministerstvu. Následně pak kolem své účasti mlžil, až po téměř třech týdnech ji přiznal a omluvil se.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme