KDU-ČSL vybírá svého nového zástupce ve vládě po Jiřím Čunkovi

Nástupce šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka ve vládě bychom mohli znát do konce příštího týdne. Čunek to řekl v České televizi. Podle něj je kandidátů v jeho straně dost. Lidovci v regionech mají několik schopných politiků, kteří by na post ministra pro místní rozvoj a vicepremiéra mohli usednout, zdůraznil. Jedním z možných kandidátů je místopředseda lidovců a současný vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Ten v České televizi uvedl, že by se chtěl dál věnovat práci v kraji, o nabídce jít do vlády by ale přemýšlel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Línek | Zdroj: ČTK

Jiří Čunek ve středu na zasedání koaliční kabinetu podá ohlášenou demisi na pozici ministra pro místní rozvoj i vicepremiéra. Horkým kandidátem na uvolněné vládní místa zůstává první místopředseda lidovců a současný vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

Ten v neděli v České televizi zdůraznil, že by rád dál pokračoval v práci pro kraj, pokud ale taková nabídka od vedení strany padne, bude o ní uvažovat: "Pokud okolnosti příštích dnů, a byl by tady v podstatě silný mandát ze strany vedení KDU-ČSL, které k tomu má kompetence, nabídka premiéra - tak bych o té nabídce přemýšlel. Ale zdůrazňuji, já jsem chtěl prioritně pracovat pro Pardubický kraj a budu pro něj pracovat, ať už budu v jakékoli pozici," řekl Línek.

Oficiálně chtějí lidovci o svém novém zástupci ve vládě mluvit v úterý až se sejde nejširší vedení strany. Spekuluje se o tom, že by se do čela resortu mohl postavit i lidovecký europoslanec Jan Březina, nebo někdo z regionálních politiků.

Jiří Čunek oznámil odchod z vládních funkcí po jednání všech tří lídrů koaličních stran. Důvodem je to, že nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká chce znovu otevřít jeho případ údajné korupce. Čunek tvrdí, že má svědomí čisté, neporušil prý ani zákon, ani etická pravidla a rezignací z vlády chce zaručit transparentnost šetření úřadů. Celou záležitost také chce podrobně vysvětlit svým kolegům z KDU-ČSL na úterním jednání celostátní stranické konference.

Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme