Kdy se Pražané svezou metrem D? Město jedná o pozemcích, začne s budováním štol

První práce na metru D by Praha mohla zahájit už na konci příštího roku, oznámil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD. Teď hledá možnosti, jak stavbu zahájit co nejrychleji. Zvažuje několik variant postupu - buď vypracovat projektovou dokumentaci na celou stavbu, nebo ji rozčlenit do čtyř etap. To by mělo přinést snazší a rychlejší zahájení výstavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budoucí stanice metra na Náměstí Bratří Synků | Foto: METROPROJEKT Praha a.s.

„Jeden z prvních kroků je připravit například geologický průzkum, podobně jako u radlické radiály, kde na to nepotřebujeme stavební povolení. Ohlásíme to báňskému úřadu a začneme dělat první štoly, které následně budou použity pro stavbu samotného metra D,“ řekl Dolínek.

Samotná ražba tunelu metra D mezi Písnicí a Pankrácem by podle Dolínka mohla začít v roce 2019 a první úsek mezi zastávkami Pankrác a Nové Dvory by cestující mohli využívat za čtyři roky.

Pražští radní v úterý také projednají návrh dohody s vlastníky pozemků nutných pro stavbu nové trasy metra.

Vlastníci by se měli podpisem zavázat k tomu, že dovolí Praze stavět na svých pozemcích metro. Město pak slíbí, že bude spolupracovat na tvorbě studie na zástavbu pozemků, kde majitelé chtějí vybudovat nové budovy. Vlastníci mají podle návrhu dohody v úmyslu na pozemcích u Thomayerovy nemocnice postavit několik domů.

Vizualizace zastávky Olbrachtova na plánované trase D. | Foto: METROPROJEKT Praha a.s.

Vizualizace nových stanic linky D | Foto: METROPROJEKT Praha a.s.

Metro - plánovaná trasa D | Foto: Český rozhlas

Ondra Janoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme