Ke kauze plzeňských práv vznikne sněmovní komise

Poslanci rozhodli o vytvoření sněmovní komise, která se má podrobně zabývat situací na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Vznik komise navrhla ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeroným Tejc (ČSSD) | Foto: www.tejc.cz

V desetičlenné komisi by měli být tři zástupci ODS a ČSSD, dva KSČM a po jednom KDU-ČSL a Strany zelených.

Sociální demokrat Jeroným Tejc už před jednáním sněmovny existenci komise podporoval. "Jsem přesvědčen, že je potřeba odhalit zákulisí nejen plzeňské kauzy, ale také toho, jak fungovala Akreditační komise. Navíc by mohla pomoci Poslanecké sněmovně, aby nastavila do budoucnosti průhlednější a možná přísnější pravidla pro udělování vysokoškolských titulů, pro fungování vysokoškolského systému," uvedl Tejc.

Někteří poslanci před hlasováním zpochybňovali roli vyšetřovacích komisí. Například podle místopředsedkyně lidovců Michaely Šojdrové není speciální komise v dolní komoře nutná.

"V tuto chvíli to považuji za nadbytečný orgán, který by měl suplovat činnost orgánů, které v tom aktivně pracují. Já jsem navrhla intenzivní činnost školského výboru. Poslanecká sněmovna má kontrolní roli. My nemusíme zřizovat žádné nové komise, my tu kontrolní roli máme, stačí, když ji budeme naplňovat, tak jak nám zákon umožňuje," je přesvědčená Šojdrová.

Plzeňská práva k sobě přitáhla pozornost poté, co se zjistilo, že některé vědecké a diplomové práce tam nebyly k dispozici a některé byly zase opsané. Na škole navíc měla řada studentů vystudovat rekordně rychle.

Veronika Malá, Katka Brezovská, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme