Luxusní ráj pro snowboardisty a dobrodruhy. V resortu na Aljašce byl Kellner častým hostem

Luxusní letovisko obklopené divokou přírodou Aljašky, které nabízí adrenalinové zážitky, ale zároveň klid a místo pro relaxaci. Areál Tordrillo Mountain Lodge vybudovaný na pobřeží jezera Judd s výhledem na nejvyšší horu Severní Ameriky učaroval nejen dobrodruhům a milovníkům zimních sportů či rybaření, ale také celebritám. Pravidelně tam jezdil také nejbohatší Čech Petr Kellner, kterému se stala osudnou cesta helikoptérou.

Anchorage Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek v bílém rámečku ukazuje místo nehody podle webu Federálního aviatického úřadu, vlevo nahoře je umístění chaty Tordrillo Mountain Lodge, odkud startoval vrtulník.

Snímek v bílém rámečku ukazuje místo nehody podle webu Federálního aviatického úřadu, vlevo nahoře je umístění chaty Tordrillo Mountain Lodge, odkud startoval vrtulník. | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Horské letovisko Tordrillo Mountain Lodge, které v roce 2004 založil olympionik Tommy Moe spolu s průkopníkem „heliskiingu“ Mikem Overcastem a sportovním rybářem Mikem Rheamem, si za více než 15 let působení našlo klientelu po celém světě.

‚Vždy jsme se snažili jít svou vlastní cestou.‘ Připomeňte si výroky zesnulého miliardáře Kellnera

Číst článek

Týdenní pobyt vyjde na nejméně 15 tisíc dolarů na osobu, tedy asi 332 tisíc korun. Kromě ubytování a dopravy z mezinárodního letiště v Anchorage cena zahrnuje také speciální vysokohorské výpravy helikoptérou, ať už za lyžováním v divoké přírodě, nebo za rybařením.

Nadšení z heliskiingu, při kterém jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu, propadl také nejbohatší Čech Petr Kellner. Sobotní výprava pro něj a další čtyři lidi na palubě vrtulníku ale skončila tragédií.

Stroj se šestičlennou skupinou se zřítil v blízkosti ledovce Knik jihovýchodně od městečka Palmer, kromě 56letého Kellnera havárii nepřežil ani trenér Freestyle snowboardingu a zakladatel amatérského týmu Team PPF, padesátiletý Benjamin Larochaix.

Mezi oběťmi jsou také průvodci Gregory Harms z Colorada a Sean McManamy z aljašského Girdwoodu. Nehodu nepřežil ani pilot Zachary Russell, který pocházel přímo z Anchorage, největšího města na Aljašce.

Jediným přeživším je podle Deníku N český fotograf a bývalý mistr České republiky ve snowboardingu David Horváth, který často fotil Kellnera a během závodů na koních také jeho dceru Annu. Podle tamních úřadů leží Horváth v nemocnici Anchorage ve vážném, ale stabilizovaném stavu.

Příčina pádu stroje Airbus AS350B3 patřícího společnosti Soloy Helicopters z aljašského města Wasilla se stále vyšetřuje.

Kellner častým hostem

Jak pro aljašská média potvrdila mluvčí luxusního horského letoviska, Petr Kellner byl v Tordrillo Mountain Lodge od roku 2012 častým hostem.

Při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel miliardář Petr Kellner. Havárii nepřežilo celkem pět lidí

Číst článek

Divoká příroda a útulné zázemí vysokohorského areálu, který se skládá z několika dřevěných chat, ale nadchla nejenom sportovní nadšence, vášnivé rybáře a dobrodruhy, ale také řadu celebrit včetně americké herečky Sophie Bushové známé z filmů John Tucker musí zemřít nebo Narrows. „Východy a západy slunce tam byly nadpozemské,“ popsala před třemi lety Bushová na sociálních sítích.

Tordrillo Mountain Lodge, kde si hosté mohou odpočinout také v měděných vířivkách a vinných sklípcích nebo si po adrenalinových zážitcích dopřát masáž, se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími letovisky.

Na seznam top 12 míst pro heliskiing ho zařadila například televize CNN, agentura Bloomberg jej zmínila v žebříčku nejlepších deseti míst pro rok 2020, letovisko si ale několikrát získalo doporučení také od magazínu Forbes. V době probíhající pandemie, kdy jsou lyžařské areály na mnoha místech světa uzavřené, se Tordrillo těší ještě větší oblibě – jak před měsícem uvedl pro Forbes jeden ze zakladatelů Mike Overcast, zimní sezónu mají letos zcela vyprodanou a zvýšený zájem evidují také u nadcházejícího letního období. 

Sami provozovatelé, kteří lákají hosty také na „pětihvězdičkovou“ kuchyni, označují Tordrillo Mountain Lodge za nejluxusnější resort na Aljašce. 

Pohoří Tordrillo Mountains si v posledních letech obzvláště oblíbili světoví snowboardisté, jako je například Jeremy Jones nebo Travis Rice. Už před deseti lety tam natáčel jednu z částí filmu The Art of Flight a letos se na místo vrátil znovu. V době, kdy byl v resortu ubytován i Kellner, se totiž v Tordrillo Mountains konalo finálové kolo soutěže Natural Selection.

eku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme