Kellovského případ se vrací ke krajskému soudu

Případ havířovského podnikatele Petra Kellovského obžalovaného z mnohamilionových daňových úniků se vrací zpět do rukou krajských soudců. Vrchní soud v Olomouci zrušil rozsudek, kterým soud poslal muže na šest let do vězení. Kauzu vrátil soudcům s tím, že je potřeba doplnit další důkazy. Podnikatel, který je teď ve vazbě, je v jiném případě navíc obviněn z přípravy stamilionových podvodů s padělanými šeky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kellovský | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Petr Kellovský Českému rozhlasu řekl, že s původním verdiktem nesouhlasil, protože se mu o účetnictví starali daňoví poradci. "V okamžiku, kdy mi někdo účtuje daňoví poradci a účetní, těžko mohu posoudit, jestli určitou položku mám napsat do odstavce 20. nebo 29., to je přece nesmysl."

S tím souhlasil i předseda senátu. Obhájce Tomáš Sokol je proto s verdiktem spokojený. "Soud prvého stupně postavil svůj rozsudek na principu, že vedoucí obchodní společnosti objektivně odpovídá za daňové přiznání nezávisle na tom, že ho vypracovával jeho účetní nebo daňový poradce. Já jsme řekl, že pokud by takový princip měl platit, tak se mohou jít vedoucí pracovníci oběsit, protože budou v rukou svých účetních a daňových poradců. Zdá se, že tento princip minimálně z pohledu odvolacího soudu neplatí."

Petr Kellovský ale dál zůstává ve vazbě. Je podezřelý z přípravy mnohamiliónových podvodu s falešnými šeky neexistující banky. Policie stíhá Kellovského společně s dalšími lidmi za to, že ze zemí bývalé Jugoslávie získali falešné šeky neexistující americké banky Security Pacifik National Bank v hodnotě zhruba 850 milionů korun. Podle policie šlo o jeden z největších podvodů v historii české kriminalistiky.

Havířovský podnikatel se před spravedlností se ukrýval v cizině. Nakonec ho zásahové komando dopadlo na chatě bývalého policisty u Žermanické přehrady.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme