Kempy jsou zatím poloprázdné

Poloprázdné kempy - takový obrázek nabízí zatím většina míst, kam tradičně u nás jezdí Češi i cizinci pod stan. Více hostů čekáme ve druhé polovině měsíce - takové jsou většinou reakce provozovatelů kempů, když před sebou vidí připravenou louku pouze s několika stany nebo obytnými přívěsy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kemp

To, že by turisté měli pod stan teprve přijet, to si myslí také analytik cestovního ruchu z agentury Mag Consulting Jaromír Beránek. "V loňském roce se odrekreovalo v kempech zbruba 180 tisíc našich a zahraničních turistů. Předpokládáme, že letos dojde k výraznému navýšení a že to bude někde 210-215 tisíc turistů. Loňské poměrně nízké číslo bylo způsobeno především povodněmi, kdy po 15. září byla naprostá většina kempů zavřena anebo byl provoz velmi omezen."

Přesto, že jsou kempy pořád o něco levnější než ostatní typy ubytování, cenově jim doslova na paty šlapou hlavně menší penziony. Takový je trend posledních dvou let, připouští Beránek. "V loňském roce po povodních došlo k velmi výraznému poklesu cen v ubytování, zejména v těchto menších ubytovacích zařízeních a letos se ceny nezvedly a stále se pohybují o těch 20 procent pod loňskou úrovní cen."

Rok od roku navíc žádáme v tuzemských rekreačních zařízeních komfortnější služby. Právě tak hodnotí nároky klientů například provozovatelé kempů. Stále jsou ale velkým nešvarem například předražené zboží nebo nekvalitní služby v restauracích. Hlavně v kempech nebo na horách by si měli dát pozor například kuřáci, upozorňuje mluvčí České obchodní inspekce Miloslava Fléglová."Chtěla bych připomenout, že platí pevná cena cigaret uvedená na kolku. To znamená, že ani v kempu nebo v rekreačních zařízeních nebo kteroukoli denní či noční hodinu nic neopravňuje prodávajícího k tomu, aby tuto cenu uevdenou na kolku zvýšil."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme