Nejvyšší soud rozhodl o dovolání Dahlgrena, vrah spáchal sebevraždu v polovině ledna

Nejvyšší soud rozhodl o dovolání v případu vraha Kevina Dahlgrena, výsledek ale zatím zveřejnit nemůže. Dahlgren v polovině ledna spáchal sebevraždu, soud však musel rozhodnout navzdory tomuto faktu. Ve čtvrtek to potvrdil mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček. Američan si odpykával doživotní trest za vraždu čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Dahlgren u soudu (archivní foto) | Zdroj: ČTK

O rozhodnutí soudu informovala Česká televize. Tomíček uvedl, že soud rozhodl ve středu.

„Budeme čekat, až senát vyhotoví odůvodnění rozhodnutí, poté se prostřednictvím prvoinstančního soudu budou obesílat účastníci řízení," uvedl mluvčí. Soud má na vyhotovení odůvodnění 30 dní, informovat veřejnost může po doručení odůvodnění všem účastníkům řízení.

Potvrzeno. Dahlgren se v cele oběsil, oznámila valdická věznice

Číst článek

Soud obdržel Dahlgrenovo dovolání loni v září. Obhajoba v něm navrhovala, aby Američan z výkonu trestu zamířil do zabezpečovací detence, zvláště s ohledem na svůj psychický stav, případně aby dostal mírnější trest vězení. Dovolání tak nepolemizovalo s rozhodnutím o vině.

Tehdy dvacetiletý Dahlgren zabil v roce 2013 v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý.

Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Následně jej zadrželi na letišti ve Washingtonu na základě českého zatykače vydaného českými orgány.

Doživotní trest Dahlgrenovi ve sledovaném procesu vyměřil Krajský soud v Brně a potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Dahlgren se 11. ledna oběsil ve valdické věznici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme