Kindernay se zřejmě chystá odtrhnout od investora TV3

Držitel licence na vysílání televize TV3 Martin Kindernay už zřejmě našel peníze na rozjezd vysílání bez amerického investora. Jak zjistil ČRo 1 - Radiožurnál z dobře informovaných zdrojů, prostředníkem při jednání je přitom s velkou pravděpodobností bývalý šéf ekonomické kontrarozvědky a současný předseda České strany národně sociální Jan Šula. Stratetický partner - společnost EMV - tak má stále větší obavy, že o svou investici přijde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tv3 | Foto: tv3

O snahách Kindernaye o odtržení svědčí i to, že Radu pro rozhlasové a televizní vysílání žádá o změnu licenčních podmínek. Podle předsedy rady Martina Muchky Kindernay chce, aby mohl vysílat bez společnosti TV3. Také ta už má zprávy o tom, že Kindernay získal peníze jinde.

Podle mluvčího společností EMV a TV3 Jiřího Hrabovského začal Kindernay údajně vybavovat vlastní studio v Praze a Hradci Králové, a to s využitím nových finančních prostředků. Sám Kindernay se prozatím k situaci nevyjádřil. Již dříve však naznačil, že do konce týdne oznámí reakci na dopis EMV. Ta ho vyzvala k zahájení kroků, které umožní vstup EMV do RTV Galaxie, na níž je nyní převedena vysílací licence.

Kindernayovi stále běží lhůta k zahájení vysílání. Minulý týden totiž radě oznámil přerušení vysílání na měsíc a od té doby považuje pokračující vysílání TV3 za pirátské. Až měsíční přerušení vysílání skončí, bude muset začít vysílat. Jinak by totiž přišel o licenci.

Do sporu se Kindernay a EMV dostali poté, co televizní rada odmítla povolit převod licence na Kindernayem stoprocentně vlastněnou lucemburskou firmu KTV, a to podle dohody Kindernaye s EMV. Kindernay pak požádal o převod na českou firmu RTV Galaxie, což rada schválila. EMV, která dosud Kindernayovi návrhy na řešení sporu 100procentním vstupem EMV do RTV Galaxie odmítala, ho v pátek vyzvala, aby jí 100procentní podíl v RTV Galaxii přenechal.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme