Kinského nároky jdou opět před soud

Děčínský okresní soud rozhodne o dvou žalobách Františka Oldřicha Kinského. Potomek známé šlechtické rodiny se domáhá na ministerstvu vnitra loveckého zámečku na Tokáni a na obci Jiřetín pod Jedlovou části jejího majetku. Budou to první rozhodnuté spory z těch, které Kinský vede na Děčínsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Oldřich Kinský | Foto: Otto Ballon Mierny

Kinský u Okresního soudu v Děčíně podal 46 žalob, soudní poplatky zatím zaplatil jen za dvanáct z nich. U ostatních soud požádal o osvobození od soudních poplatků kvůli své tíživé finanční situaci. Soudkyně Jana Havlová nařídila projednávání těch sporů, u nichž byly soudní poplatky žalobcem zaplaceny a byla dokončena příprava jednání.

V ostatních případech soudkyně Kinského vyzvala, aby doložil své příjmy a majetkové poměry, aby mohla o jeho žádosti rozhodnout. Jeho advokát Jaroslav Čapek Českému rozhlasu řekl, že se tak stane v příštích dnech.

Kinského advokát Jaroslav Čapek u různých soudů podal 157 žalob na majetek v hodnotě přibližně 40 miliard korun. Kinského rodiče o něj přišli po druhé světové válce na základě Benešových dekretů kvůli údajné kolaboraci s nacisty. Čapek ale tvrdí, že nemovitosti byly zabaveny neoprávněně, protože je nevlastnil Kinského otec, ale jeho tehdy nezletilý syn František Oldřich.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme