Kinského právník zpochybnil nestrannost soudů v kauzách svého mandanta

František Oldřich Kinský oznámil, že končí své soudní spory v České republice. Neúspěšně několik let žádal o vydání majetku zabaveného podle dekretů prezidenta Beneše. Právní zástupce Kinského Jaroslav Čapek před okresním soudem v Ústí nad Orlicí zpochybnil nestrannost českých soudů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Ve sporu o zámek v Chocni podal námitku pro podjatost soudkyně. Totéž chce uplatnit i v dalších kauzách. Zároveň hodlá požádat Evropský soudní dvůr v Lucemburku o stanovisko, zda je možné přenést soudní spory z Česka do jiného státu Evropské unie.

Jak Čapek řekl Českému rozhlasu, důvodem je mediální analýza, která jasně dokumentuje nerovnost českého právního prostředí: "Někteří politici tohoto státu si usmysleli, že ovlivní soudy a podařilo se jim to. Pan Kinský by neměl v budoucnosti již šanci v Čechách něco vyhrát. Z toho důvodu jsem k tomu přistoupil. Každý, i pan Kinský, má právo na nezávislého a nestranného soudce, což se panu Kinskému nedostává."

Marie Matúšů, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme