Kinského právník zpochybnil nestrannost soudů v kauzách svého mandanta

František Oldřich Kinský oznámil, že končí své soudní spory v České republice. Neúspěšně několik let žádal o vydání majetku zabaveného podle dekretů prezidenta Beneše. Právní zástupce Kinského Jaroslav Čapek před okresním soudem v Ústí nad Orlicí zpochybnil nestrannost českých soudů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Ve sporu o zámek v Chocni podal námitku pro podjatost soudkyně. Totéž chce uplatnit i v dalších kauzách. Zároveň hodlá požádat Evropský soudní dvůr v Lucemburku o stanovisko, zda je možné přenést soudní spory z Česka do jiného státu Evropské unie.

Jak Čapek řekl Českému rozhlasu, důvodem je mediální analýza, která jasně dokumentuje nerovnost českého právního prostředí: "Někteří politici tohoto státu si usmysleli, že ovlivní soudy a podařilo se jim to. Pan Kinský by neměl v budoucnosti již šanci v Čechách něco vyhrát. Z toho důvodu jsem k tomu přistoupil. Každý, i pan Kinský, má právo na nezávislého a nestranného soudce, což se panu Kinskému nedostává."

Marie Matúšů, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme