Kinský uvažuje o žalobě na ministra Dostála

František Oldřich Kinský, který se v České republice domáhá vydání rodového majetku, zvažuje žalobu na ministra kultury Pavla Dostála. Vadí mu hlavně to, že Dostál kritizoval rozhodnutí soudů, které daly Kinskému za pravdu. Kinský v Česku podal 157 žalob na navrácení majetku - zatím uspěl v pěti případech, jeden spor prohrál. Žalobu na ministra by podle svého právníka podal v Rakousku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Oldřich Kinský | Foto: Stanislav Zbyněk | Zdroj: ČTK

František Oldřich Kinský opakovaně kritizoval české politiky, že podle jeho názoru nekorektně zasahují do soudních procesů, v nichž se snaží získat majetek zabavený na základě Benešových dekretů po 2. světové válce. Zmínil se konkrétně o ministru kultury Pavlu Dostálovi, který se podle něj justici snaží z moci výkonné ovlivnit, což je v demokratickém státě nepřípustné.

Na dotaz, zda byl majetek zabavený rodině Kinských zatížen dluhy, jak uvedla některá česká média, František Kinský řekl, že nemovitosti v hodnotě tehdejších 150 milionů korun byly zárukou na půjčky ve výši pouhých tří milionů korun.

Průběh tiskové konference narušil jeden historik v důchodu, který se na místo otázky snažil prezentovat svůj názor na údajnou nepatřičnost a nepodloženost Kinského restitučních nároků. Sám Kinský mimo jiné uvedl, že nezpochybňuje platnost Benešových dekretů. V jeho případě však prý neměly být aplikovány.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme