Kladenský primátor opustil vazbu

Středočeský krajský soud propustil kladenského exprimátora Milana Volfa z vazby. Vyhověl tak stížnosti Volfových obhájců. Volf opustil vazební věznici v Praze-Ruzyni kátce po 14:15. Ve vazbě byl pro podezření z nezákonného dotování kladenského hokeje a nákupu služebního vozu bez výběrového řízení. Při odchodu z věznice novinářům řekl, že svou rezignaci sepsal včera a odmítl, že by byl k ní donucen. Ráno rezignoval nejen na funkci primátora, ale také na ostatní funkce v okresu, ODS i představenstvech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Volf | Foto: Michal Krumphanzl

Ráno jeho obhájci doručili na sekretariát kladenského magistrátu prohlášení, v kterém Volf svou rezignaci oznamuje. První náměstek primátora Dan Jiránek Českému rozhlasu k Volfově rezignaci řekl. "Obdržel jsem prohlášení, ve kterém primátor Volf konstatuje, že nemá žádný pocit viny, ale aby nepoškodil zájmy ODS a města Kladna, rozhodl se odstoupit z funkce primátora a člena rady města. Dále pak z funkcí v dozorčích radách a představenstvech a nakonec na místo předsedy regionálního sdružení Občanské demokratické strany."

Vlastimil Tlustý, šéf poslanců ODS, považuje Volfův odchod za dobrý krok. "Já ho považuji za férový, ať se ty věci mají jakkoliv. Jeho odstoupení je podle mého názoru výrazem toho, že do vyjasnění nechce zastávat funkci ani blokovat úřad, který musí samozřejmě fungovat i bez něho." I místopředseda ODS Jan Zahradil Radiožurnálu řekl, že Volfovo rozhodnutí vítá. "Kdyby zůstal ve funkcích, potom by to mohlo být zejména v předvolební kampani využíváno nebo dokonce zneužíváno proti ODS."

Volfa v poledne středočeský krajský soud propustil z vazby. Soudkyně Helena Herzlíková tak vyhověla stížnosti Volfových obhájců. Vazební věznici v Praze-Ruzyni opustí Volf během odpoledne.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme