Kladenský zastupitel Hašek odchází z TOP 09. Nechce se vzdát účasti v koalici s SPD

Kladenský zastupitel Petr Hašek z TOP 09 ukončí členství ve straně. Vedení strany je totiž proti jeho účasti v nové kladenské koalici, zahrnující vedle ODS a ANO i SPD. Pirát Jakub Václavovič zvolený za uskupení Kladeňáci pak kvůli tomu přenechá svůj mandát náhradnici.

Praha (Aktualizováno: 21:51 8. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kladenský zastupitel Petr Hašek | Zdroj: www.kladenaci.cz

„Jsem si vědom, že uzavření spolupráce s SPD, byť na komunální úrovni a navíc v této velmi specifické situaci, je jednání, které vedení TOP 09 může považovat a také považuje za vybočení ze směru, kterým tato strana jde," uvedl Hašek v prohlášení.

‚Naše hodnoty jsou v rozporu,‘ říká Pospíšil. Členovi TOP 09 hrozí za koalici s SPD v Kladně vyloučení

Číst článek

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v pondělí na twitteru uvedl, že Hašek má vystoupit z koalice, nebo ze strany, jinak bude vyloučen. Hašek byl zvolen v uskupení Kladeňáci, které je složeno z kandidátů STAN, TOP 09 a KDU-ČSL. Koaliční smlouvu podepsaly strany v neděli. Ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu má koalice 18 hlasů.

Hašek bude pokračovat v plnění volebního programu jako člen koalice Kladeňáci. Podle něj volební výsledek v Kladně nastolil obtížnou situaci, kdy zvítězilo hnutí Volba pro Kladno, které prosazuje opak priorit Kladeňáků.

„Striktně jedinou možností, jak splnit to, co jsme našim voličům slíbili, bylo vytvoření povolební koalice s ODS, ANO a SPD. Ačkoliv pro nás byla tato koalice dříve nepředstavitelná, společným jednáním jsme došli k zásadní programové shodě ve většině priorit,“ dodal Hašek.

Pirát Václavovič se vzdá mandátu

Pirát Jakub Václavovič zvolený za uskupení Kladeňáci pak přenechá svůj mandát náhradnici, je totiž proti vzniklé koalici s SPD na kladenské radnici. Vyjádření za kladenskou organizaci Pirátů zveřejnil na facebooku předseda Jan Jurik.

„Jak již několikrát Piráti deklarovali, že nikdy nepůjdou do koalice ani nebudou vyjednávat se stranami jako je KSČM nebo SPD, je Jakubovo složení mandátu důkazem, že Piráti drží slovo," uvedl Jurik. První náhradnicí v pořadí je Anna Gamanová, která není členkou žádné strany.

Komunální volby v Kladně vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu. Druhá skončila se sedmi mandáty ODS, která byla dosud v opozici. Koalice Kladeňáci bude mít pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme