Za požár panelového domu v Kladně může nedbalost či úmysl, míní hasiči. Vyšetřování pokračuje

Hasiči dál zjišťují příčiny sobotního požáru ve dvanáctipatrovém panelovém domě v Kladně. Podle mluvčího hasičů Petra Svobody zatím vyšetřovatelé předpokládají, že šlo buď o nedbalost nebo úmyslné zavinění. Poruchu na elektropřístrojích vyloučili. Při požáru sobotním zemřela při něm jedna žena, zraněno bylo 14 lidí.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvanáctipatrový dům v Kladně zasáhl výbuch a požár | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Vyšetřování se podle hasičů může protáhnout i na několik týdnů. Potřebují totiž vyslechnout zraněného muže z bytu v 11. patře, kde začalo hořet. S těžkými popáleninami teď leží v nemocnici na pražských Vinohradech.

Ve dvanáctipatrovém domě v Kladně vypukl požár. Jeden člověk zemřel, 14 lidí je zraněných

Číst článek

Prozatím tak pracují s verzí, že někdo založil požár úmyslně nebo z nedbalosti, potvrzuje mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

„Měli jsme v dopoledních hodinách na místě psa na vyhledávání akcelerantů. Ten tam nic nenašel. Následně byla vyloučena i závada elektroinstalace, popřípadě na nějakém elektropřístroji,“ řekl Svoboda Radiožurnálu.

Požár způsobil škodu v hodnotě 30 milionů korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za přibližně 50 milionů. Statik zakázal vstup do celé budovy, 115 evakuovaných lidí se tak zatím nemůže vrátit domů.

Do domu se zatím nesmí

Nájemníci mají zakázaný vstup do horních tří pater. Lidé ze spodních pater si ale směli ze svých bytů prozatím vzít alespoň nejnutnější věci, především doklady, peníze, oblečení a léky, případně i domácí zvířata.

Dvanáctipatrový panelový dům v části Kročehlavy v Kladně zasáhl požár v sobotu brzy ráno. Během neštěstí zemřela žena, která bydlela v bytě, v němž požár vznikl. Její manžel stihl na poslední chvíli utéct. Hasiči z domu zachránili 50 lidí, dalších více než 60 zvládlo ho opustit bez jejich pomoci.

ako, och, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme