Rozsvícení vánočního stromu za půl milionu. ‚Jde o profesionální organizaci,‘ hájí akci exprimátor Kladna

V Kladně nakonec letos o vánoční oslavy nepřijdou. Nové vedení města se snaží na poslední chvíli zadat zakázky stánkařům i na provoz kluziště, původní tendry totiž končící koalice zrušila. Výjimkou je však třeba instalace pódia a zajištění koncertu během rozsvícení vánočního stromu. Páteční akce má město vyjít na bezmála půl milionu korun. Suma je však podle čerstvého primátora Dana Jiránka (ODS) přemrštěná.

Kladno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kladně nakonec letos o vánoční oslavy nepřijdou

V Kladně nakonec letos o vánoční oslavy nepřijdou | Foto: Lenka Hamšíková / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„To je cena za jeden den. My jsme přitom pódium včetně ozvučení sehnali na celý měsíc za zhruba 900 tisíc,“ řekl serveru iROZHLAS.cz primátor Jiránek s tím, že navíc ani nebylo jasné, zda kontrakt obsahuje i zajištění umělců.

„Smlouva je vágní a nevyplývá z ní, jestli to je včetně koncertu. Už ale nejde vypovědět, nevyplatilo by se to.“

V Kladně zrušili oslavy Vánoc. ‚Stihnout se to dá, záleží na novém vedení,‘ říká končící primátor

Číst článek

Nové vedení města se proto ve středu sešlo se zástupci společnosti Pragosound, která páteční akci zajišťuje, aby si vše ujasnili. „Zajištění koncertu se dá vykládat různě. Nicméně jednatel uvedl, že obsahuje i koncert Dashy a Jana Smigmatora,“ doplnil k tomu Jiránek.

Vánoce ve velkém stylu

Jeho předchůdce ve funkci Milan Volf (Volba pro Kladno), který po komunálních volbách zasedl v opozici, kontrakt brání. Cena podle něho odpovídá profesionální úrovni organizátorů. „Je to skutečně profi stage, kdy je ozvučeno celé náměstí. Navíc je to spojeno i s koncertem,“ uvedl.

Volf navíc upozorňuje, že se vánoční oslavy v Kladně dělaly ve velkém stylu. „Poprvé to bylo před třemi lety. Pak jsme zjistili, že tomu projektu nemůžete nic ubrat. Musíte mít kluziště, perfektně ozvučený náměstí, denně interpreta a pak tam dostanete hosty,“ pokračoval.

A podle Volfa byla na kladenské oslavy Vánoc i pozitivní zpětná vazba: „Jezdili sem dokonce lidi z Prahy a říkali, že jsou to lepší Vánoce než v Praze.“

Nicméně náklady na organizaci opakovaně v minulosti kritizovala opozice.

„Přesně to nevím, loni to ale mohlo být odhadem 2,5 milionu,“ doplnil Volf s tím, že i kvůli předchozím výtkám se rozhodli část výběrových řízení zrušit, aby si nové vedení Kladna mohlo zařídit oslavy po svém.

Vánoční trhy v Rakovníku letos nebudou. Nové vedení radnice je nestihlo připravit

Číst článek

Kluziště v ohrožení

Mezi zrušenými tendry bylo třeba zajištění kluziště, provoz stánků na náměstí nebo nasmlouvání vystupujících umělců. Nová koalice v čele s Jiránkem, která se do vedení Kladna dostala oficiálně minulou středu, krok svých předchůdců už dříve označila za naschvál a nyní se na poslední chvíli snaží vánoční program zajistit.

„Trávím tím téměř každý večer. Jenom rada se kvůli Vánocům sešla už dvakrát a další jednání nás čeká v pondělí, protože chceme mít program už od 1. prosince. Kapely už máme zajištěné a stánkaři se aktuálně řeší,“ popsal dále Jiránek.

Problém bude ale asi s kluzištěm, jak upozorňuje primátor. „Nejde o malou zakázku a musí se to podle zákona vysoutěžit, což může zabrat klidně měsíc. Tak potřebujeme zjistit, jestli je vůbec reálné to stihnout,“ doplnil.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme