Tvrzení o dotačním podvodu v kauze CzechTourism je nesmysl, říká Dostalová. Rezignaci nezvažuje

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) označila za nesmysl, že by v kauze kolem ministerstva a agentury CzechTourism mělo jít o dotační podvod. Politička to řekla Radiožurnálu po páteční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO), kterému prý sdělila totéž. Ujistila ho také, že si není vědoma žádného pochybení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně Klára Dostálová (za ANO) v rozhovoru s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem | Zdroj: ČTK

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ve středu zajišťovali důkazy v sídle ministerstva, CzechTourismu a na dalších místech. Nikdo zatím nebyl zadržen ani obviněn. Mezi prověřované patří i ministryně Dostálová, která měla agenturu dříve na starosti jakožto náměstkyně pro regionální rozvoj. Policie jí z domu odvezla služební počítač.

„Pan premiér se zajímal, o co si myslím, že jde. Tak jsem mu samozřejmě řekla, jak se věci mají – že máme maximální součinnost s policií, že si skutečně já nejsem vědoma žádného pochybení, že jsem tam v pozici zřizovatele - ať už když jsem byla náměstkyně, nebo ministryně,“ popsala Dostálová ČTK obsah rozhovoru s Babišem.

Policie byla u mě doma a odvezla si počítač, řekla ministryně Dostálová k zásahu kvůli CzechTourism

Číst článek

Ministryně ve středu uvedla, že policii zatím neodpovídala na žádné dotazy a nemá informace o tom, čeho přesně se zásah týkal. Web E15.cz napsal s odkazem na policejní spis, že Dostálová je ve věci hlavní podezřelou, a to údajně ze zneužití pravomoci a z dotačního podvodu.

„V tom článku se mluví o dotačním podvodu, což je naprostá absurdita, protože ani ministerstvo vůči CzechTourismu, ani CzechTourism sám žádné dotace neposkytuje. Jediné co, tak nakupuje mediální prostor, má na to smlouvy, takže o dotačním podvodu nemůže být ani řeč.  Nejsem obviněná, nikdo není obžalován, nikdo není zadržen. Policie prostě sbírá důkazy,“ reagovala pro Radiožurnál ministryně.

Na otázku, zda kvůli zásahu policie Dostálová zvažovala rezignaci, odpověděla, že si není vědomá žádného pochybení: „Jsem přesvědčená o tom, že jsem nic neudělala, takže zatím ne. Nepřišla jsem na nic, co bych mohla udělat špatně.“

Česká televize ve čtvrtek uvedla, že v souvislosti s případem policisté zasahovali také na autodromu v Mostě. Jak uvedl iROZHLAS.cz, přišli si detektivové pro důkazy také do soukromé agentury Sport Invest.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme