Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Případ ministryně Dostálové: policie dorazila i do agentury zastupující Ledeckou či Sáblíkovou

Policisté kvůli případu, v němž prověřují ministryni Kláru Dostálovou (za ANO), dorazili také do agentury Sport Invest Marketing. V sídle firmy zastupující přední české sportovce byli podle zjištění iROZHLAS.cz vyšetřovatelé ve středu až do večerních hodin. Policie navštívila také Dostálovou doma, ministerstvo pro místní rozvoj a sídlo agentury CzechTourism.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Můžeme potvrdit, že společnost Sport Invest Marketing navštívili během středy zástupci policie v souvislosti s vyšetřováním jiné společnosti. Zástupci Sport Invest Marketingu byli policii maximálně nápomocni a poskytli ji plnou součinnost,“ uvedl ředitel komunikace agentury Pavel Pillár pro server iROZHLAS.cz.  

Policie zasahovala na ministerstvu pro místní rozvoj i v CzechTourismu. Zajímá se o zakázky agentury

Číst článek

Sport Invest Marketing spadá pod přední českou sportovní agenturu Sport Invest, zastupuje nejznámější české sportovce, třeba olympijskou vítězku Ester Ledeckou, fotbalistu Petra Čecha nebo další olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou.

Informace nemůžeme sdělovat

Co nebo koho kriminalisté hledali, odmítl Pillár s ohledem na mlčenlivost upřesnit. „Provoz firmy nebyl nikterak narušen ani omezen, nicméně další informace nemůžeme na základě poučení policie sdělovat,“ uvedl pouze. Vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu v sídle Sport Invest Marketingu ve středu zůstali až do večerních hodin.

Případ se týká především ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a agentury CzechTourism, za níž dříve jako ministerská náměstkyně zodpovídala. Politička již ve středu potvrdila, že vyšetřovatelé dorazili přímo k ní domů.

‚Všechno jsem vydala‘

„Ptali se, zda mám doma nějakou služební techniku. Já jsem řekla, že samozřejmě ano. Všechno jsem vydala. Policie si to odvezla,“ popsala šéfka resortu na tiskové konferenci.

Deník E15 s odvoláním na informace ze spisu napsal, že Dostálová je podezřelá z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby a dotačního podvodu, kterých se mohla dopustit v roce 2016.

Policie byla u mě doma a odvezla si počítač, řekla ministryně Dostálová k zásahu kvůli CzechTourism

Číst článek

Kriminalisté navštívili také budovu ministerstva pro místní rozvoj, centrálu agentury CzechTourism a řadu dalších míst. Dozorující Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 2 uvedlo, že případ je ve fázi prověřování týkajícího se zadávání veřejných zakázek. Nikdo podle něj dosud nebyl obviněn. Policisté ve středu pouze sbírali důkazní materiál, který v následujících měsících vyhodnotí a až poté se rozhodnou, zda někoho obviní, či nikoliv.

Problémy objevili už kontroloři

Na podezřelé hospodaření agentury již předloni poukázal Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Tehdy zjistil porušení rozpočtové kázně v hodnotě 20 milionů korun a podal trestní oznámení pro porušení povinnosti při správě cizího majetku a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Agentura měla podle NKÚ během let 2012 až 2014 porušit rozpočtová pravidla přitom hned několikrát, například při koupi dárkových poukazů na wellness pobyty za téměř 600 tisíc korun. Bývalý ředitel CzechInvestu a někdejší ministr pro místní rozvoj v úřednické vládě Jana Fischera kvůli tomu stojí před soudem.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme