Klasnová: Pokud bude Bárta odsouzen, složí poslanecký mandát

Pokud bude předseda poslanců Věcí veřejných Vít Bárta nepravomocně odsouzen, složí poslanecký mandát. Radiožurnálu to řekla místopředsedkyně Věcí veřejných a Bártova manželka Kateřina Klasnová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Klasnová | Foto: Matěj Pálka

„My máme etický kodex Věcí veřejných a podle toho se tak musí zachovat a Vít Bárta už avizoval, že by se tak zachoval,“ řekla ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Klasnová.

Vít Bárta čelí obžalobě z rozdávání úplatků. Poslankyni Kristýně Kočí měl předat půl milionu korun. Ta obálku dala do úschovy notáři. Z přijetí úplatku je obžalovaný i bývalý straník Věcí veřejných, poslanec Jaroslav Škárka. Od Bárty dostal 170 tisíc korun. Odmítá, že by si peníze chtěl nechat. S obžalobou nesouhlasí ani Bárta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Klasnová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Soud možná už tento týden rozhodne nepravomocně o tom, jestli Bárta svým stranickým kolegům půjčoval, nebo je korumpoval.

Věci veřejné teď řeší také své další působení ve vládě. Místopředseda strany Tomáš Jarolím chce zítra grémium VV vyzvat k odchodu z koalice. Kateřina Klasnová je ale pro setrvání strany ve vládě. Chce si nejprve vyslechnout názory z krajů.

„Je to tak půl na půl. Některé kraje jsou více zneklidněny, některé méně. Já osobně si myslím, že tato koalice má smysl, pokud každá z koaličních stran může plnit program, pokud všichni můžeme garantovat, že budeme plnit programové prohlášení, potom taková koalice smysl dál má,“ řekla Radiožurnálu Kateřina Klasnová.

Impulsem pro odchod VV z vlády jsou nahrávky Kristýny Kočí, které podle vedení Věcí veřejných údajně dokazují, že se ODS a TOP 09 měly podílet na přípravě puče uvnitř strany.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Igor Maňour, Renáta Prátová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme