Klasnová požádá poslance Věcí veřejných, aby hlasovali pro vydání Parkanové

Místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová požádá všechny poslance strany, aby hlasovali pro vydání bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové z TOP 09 k trestnímu stíhání. Protikorupční policie požádala sněmovnu o vydání Parkanové kvůli údajnému zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení povinnosti při správě cizího majetku v případě nákupu letadel CASA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Klasnová | Foto: Matěj Pálka

Věci veřejné nechtějí, aby se kauza zametla pod koberec. Sněmovna podle Klasnové nemá suplovat rozhodnutí soudu.

Pro vydání Parkanové budou podle Bohuslava Sobotky hlasovat i sociální demokraté. Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek označil trestní stíhání bývalé ministryně obrany za bezprecedentní útok na demokratický mechanismus státu.

Současnou místopředsedkyni dolní komory parlamentu policie viní z toho, že si nenechala při nákupu letadel CASA vypracovat znalecký posudek na jejich cenu. Škoda je údajně až 658 milionů korun. Podle stanoviska Ústavu státu a práva Akademie věd ale znalecký posudek nebyl nutný.

Sama Parkanová své pochybení v případu údajně předraženého nákupu letadel odmítá. Tvrdí, že o posudek požádala ministerstvo financí, to jí ale nevyhovělo.

Před mandátovým a imunitním výborem by se Parkanová měla hájit zítra.

Renáta Prátová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme