Klaus bude po skončení svého mandátu komentovat politiku ze svého institutu

Prezident Václav Klaus chce po skončení svého mandátu pracovat ve svém institutu, který se bude vyjadřovat k politice včetně mezinárodních otázek. Klaus to řekl při představování své knihy Rok devátý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus představil knihu Rok devátý | Zdroj: ČTK

Institut Václava Klause se má zabývat studijními a výzkumnými aktivitami, propagovat život, dílo a myšlenky Václava Klause. Zároveň má shromažďovat literaturu a propagaci idejí a témat souvisejících s veřejným působením Klause.

Institut by měl být zároveň Klausovo kanceláří. „Předpokládám, že ve stejné budově bude existovat něco, co je postprezidentský sekretariát. Bude to zároveň místo, kam mi bude chodit pošta. Ne jako interní součást institutu, ale nepochybně to bude kancelář vedle,“ řekl Klaus.

Institut je již od 22. února zapsán v obchodním rejstříku. Ředitelem byl jmenován současný prezidentův kancléř Jiří Weigl. Prezidentský mandát skončí Václavu Klausovi přesně za rok. Tedy 7. března 2013. Příští hlavu státu by si lidé měli volit v přímé volbě.

Lenka Jansová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme