Klaus dlouhodobě projevuje nedostatek sebereflexe, tvrdí Zaorálek

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek v komentáři k poslednímu rozhovoru Václava Klause pro Českou televizi prohlásil, že hlavě státu už dlouho chybí sebereflexe. Zaorálek rovněž popřel obvinění, že za žalobou na Klause stál ve skutečnosti mocenský boj v rámci ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání politického grémia ČSSD, Lubomír Zaorálek | Foto: Filip Jandourek

„To byli pouze senátoři ODS, kteří jako jeden muž nepodpořili žalobu pro velezradu, ale jinak to byl průřez všech dalších politických uskupení, a dokonce i nestraníků, kteří tam jsou. Spojovat to pouze se sociální demokracií je hodně nepřesné,“ prohlásil Zaorálek.

Klaus v rozhovoru pro Českou televizi zhodnotil svou politickou kariéru. Na dotaz, co se mu povedlo, vyzdvihl své zásluhy na přechodu od centrálně plánované ke svobodné ekonomické společnosti a podíl na vzniku systému politických stran.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední rozhovor Václava Klause v prezidentské fuknci pro Českou televizi komentovali ve vysílání ČRo místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek a místopředseda ODS Jiří Pospíšil

Podle Zaorálka se přitom v České televizi snažil distancovat od pravicové politiky v posledních letech.

„On byl vlastně populární v době, kdy vládla sociální demokracie, která to vlastně ekonomicky ještě velmi zvládala, ale v jeho projevu byla velká distance od pravicového období,“ uvedl místopředseda ČSSD.

Prezident rovněž zmínil vývoj ODS, která se podle něj mění z pravicové na středovou stranu, a řada politiků z ODS ho proto žádá, aby se po skončení mandátů vrátil do strany. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil s Klausem nesouhlasí.

„Nedomnívám se, že by ODS měnila svá programová východiska. Zda se Václav Klaus vrátí do ODS, bude zcela jeho vlastní rozhodnutí. Mně to ani nevadí, ani ho k tomu nevyzývám. Bude záležet na něm, zda se bude chtít vrátit a zda se zapojí do činnosti ODS,“ řekl Pospíšil.

Vrátím se a porazím vás, pohrozil Klaus senátorům

Číst článek

Připomněl zároveň, že ODS je demokratickou stranou, takže pokud se Klaus bude chtít do strany vrátit, bude muset projít volebním sítem.

Klaus ve svém posledním rozhovoru ve funkci prezidenta se rovněž dotkl otázky odborů, které podle jeho slov nemají takovou sílu, jak se domnívají. Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že Klaus roli odborů dlouhodobě podceňuje. Podle něj to ukazuje na Klausův „pokřivený pohled na vyváženou ekonomiku“.

Jakub Šídlo, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme