Klaus hlasoval mezi prvními. Voliče vyzval, ať vybírají prezidenta podle své hlavy

Krátce po otevření volebních místností odvolila většina z devíti kandidátů. Svůj hlas odevzdal mezi prvními i současný prezident Václav Klaus. I když v minulosti nebyl příznivcem přímé volby, události poslední doby ho prý přesvědčily, že hlasování má smysl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus hlasuje v prvním kole prezidentské volby | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

„Neváhal jsem. Jestli jsem mohl váhat někdy před pár měsíci, tak myslím, že se situace velmi projasnila a projasňuje se každým dnem,“ řekl Klaus novinářům poté, co odevzdal svůj hlas.

Do volební místnosti v pražských Kobylisích přišel krátce po začátku voleb s manželkou Livií, mladším synem Janem a vnukem. Vyvrátil tak spekulace o tom, že se lidovému hlasování, které dříve ostře kritizoval, vyhne.

Prozradil také, co pro něj bylo při rozhodování o jménu nové hlavy státu klíčové. „Mně jde skutečně o to, aby byl zvolen někdo, kdo pro tuto zemi už něco udělal, jehož zkušenost máme všichni před svýma očima a kdo opravdu s touto zemí cítí,“ uvedl Klaus.

Sledujeme ONLINE: Češi si poprvé vybírají hlavu státu sami

Číst článek

Zdůraznil přitom, že lidé by se neměli nechat při hlasování ovlivnit mediální kampaní. „Já doufám, že všichni lidi přijdou k volbám, když už je ta přímá volba, a že budou volit podle sebe, podle své hlavy,“ podotkl končící prezident.

V odpovědi na dotaz novinářů nevyloučil, že bude za pět let na tuto funkci znovu kandidovat. "To se nechme překvapit, to až podle toho, kdo bude prezidentem a jak se osvědčí," řekl Václav Klaus.

Jan Herget, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme