Klaus jedná na Hradě s Milošem Zemanem

Prezident Václav Klaus pozval na schůzku Miloše Zemana. Setkání obou politiků začalo krátce po jedenácté hodině dopoledne na Pražském hradě. O čem spolu chtějí mluvit nebylo dopředu jasné. Jde prý o neformální setkání na kus řeči u kávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na besedě SPO na pražském Výstavišti. | Foto: Tomáš Adamec

Václav Klaus si s Milošem Zemanem potřásl před novináři rukou a prezident si posteskl, že tolik novinářů na Hradě není, ani když přijede významná zahraniční návštěva. Podle Klause trvalo čtyři měsíce, než Zeman jeho pozvání přijal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návštěvě Miloše Zemana s prezidentem Václavem Klausem mluvili v poledních Ozvěnách dne místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek a komentátor Radiožurnálu Petr Nováček.

Oba politici odmítli spekulace, o čem by spolu měli mluvit. Údajně to nesouvisí s parlamentními volbami, které budou na jaře. Se šéfy malých a neparlamentních stran se přitom Václav Klaus příliš nestýká.

Podle politiků jde o přátelskou návštěvu

Setkání prezidenta s Milošem Zemanem většinu politiků nijak neznepokojuje. Například předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik to vnímá jako setkání starých známých: "Jako setkání, které nemá většího významu pro veřejnost, skoro bych řekl soukromá akce obou pánů. Klaus i Zeman spolu ,odválčili' docela dlouhý čas na politické scéně a já to vnímám jako setkání starých kamarádů."

Podobně komentuje dnešní schůzku i místopředseda poslanecké sněmovny za KDU-ČSL Jan Kasal: "Myslím si, že když se sejde Miloš Zeman s Václavem Klausem, tak si mají o čem povídat a nechť je jim přáno. Žádná žárlivost ze strany KDU-ČSL na toto setkání určitě není."

Schůzka nepřekvapila ani místopředsedu ČSSD Lubomíra Zaorálka. Ten si navíc nemyslí, že by politické ambice Miloše Zemana měly nějaký fatální dopad na sociální demokracii. Zaorálek však přiznal, že ho mrzí Zemanův současný postoj vůči ČSSD:

"Mrzí mě, že se Miloš Zeman propůjčuje k tomu, co pravděpodobně Václava Klause zajímá. On by se možná chtěl tvářit jako někdo, kdo vystupuje jako sjednotitel pravice, která je poměrně rozrušená, zároveň, když chce sjednocovat pravici, se mu hodí rozrušit levici."

Zeman proti Paroubkovi

Miloš Zeman, jeden z předních politiků devadesátých let, zahájil po novém roce kampaň do Poslanecké sněmovny. S autobusem Zemák objíždí regiony a sám hodlá kandidovat přímo proti předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi v Ústeckém kraji.

Milada Richterová, Zbyněk Zykmund, Veronika Sedláčková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme