Klaus jmenoval nové ministry. Doufá, že tím vládní krize končí

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval do funkcí nové ministry. Radka Johna tak na postu ministra vnitra vystřídal Jan Kubice, John se stal vicepremiérem pro koordinaci boje s korupcí. Z vlády pak odešel Vít Bárta, ministrem dopravy se stal jeho dosavadní náměstek Radek Šmerda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus jmenoval 13. července 2010 členy nové vlády České republiky

Prezident Václav Klaus jmenoval 13. července 2010 členy nové vlády České republiky | Foto: Tomáš Adamec

Prezident Václav Klaus zdůraznil, že noví ministři Kubice i Šmerda přicházejí řídit nejen nelehké resorty, ale navíc nastupují do úřadu v nelehkou dobu. „Doufám, že jste si plně vědomi, do čeho jdete,“ řekl Klaus.

Zároveň zdůraznil, že doufá, že tímto vládní krize končí. „Doufám, že se jedná o symbolický moment ukončení vládní krize, která nás všechny poškodila. A doufám, že nyní nastane fáze normální tvůrčí vlády Petra Nečase,“ řekl prezident.

Změny ve vládě jsou výsledkem koaliční dohody, kterou ODS, TOP 09 a Věci veřejné vyřešily vládní krizi vyvolanou kauzou spojenou s firmou ABL.

Změny, na kterých se koalice dohodla, ale nebudou podle předsedy vlády Nečase poslední. Na Hrad se zřejmě vypraví za pár týdnů znovu.

Vládní rošáda, na které se dohodla koalice, se ale nelíbí ČSSD. Trnem v oku je sociálním demokratům Jan Kubice v čele ministerstva vnitra a podle předsedy strany Bohuslava Sobotky koaliční kompromis neřeší skutečné příčiny vládní krize.

Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme