Klaus mluvil se Sobotkou o výběru ústavních soudců

Ústavnímu soudu do plného počtu stále chybí dva soudci. Senát v prosinci odmítl už šestého kandidáta navrženého prezidentem, tentokrát státní zástupkyni Jaroslavu Novotnou. Právě proto byl výběr ústavních soudců jedním z témat dnešního rozhovoru prezidenta Václava Klause s novým předsedou horní komory Přemyslem Sobotkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus a Přemysl Sobotka | Foto: Stanislav Peška

Prezident vyjádřil naději, že s novým vedením Senátu nalezne shodu nad dalšími kandidáty na ústavní soudce. "Já doufám, že i touto změnou dojde v Senátu k trošku přátelštějšímu pohledu na některé kandidáty, já jsem připraven o těchto věcech také vzájemně diskutovat," uvedl Václav Klaus.

K tomu Přemysl Sobotka dodal: "Kdo bude navržen, to samozřejmě je věc jenom pana prezidenta, Senát nikdy nebude dávat předběžné stanovisko."

Prezident Klaus také oznámil, že právě dnes měl poradu se svým týmem nad seznamem lidí přicházejících v úvahu a že snad v následujících dnech se doberou k nějakému konkrétnímu jménu.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme