Klaus: Po zvolení některých kandidátů bych měl pocit, že musím emigrovat

Prezident Václav Klaus se dnes ostře vyjádřil k sestavě uchazečů o nejvyšší post ve státě. V diskusi se studenty univerzity v Hradci Králové své potenciální nástupce nešetřil. Nevidí prý mezi nimi nikoho, komu by rád předal úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové přednášel studentům o otázkách evropské integrace | Foto: Jiřina Šmídová | Zdroj: Český rozhlas

„Jsou někteří, po jejichž volbě bych měl pocit, že je nezbytné někam emigrovat," prohlásil Klaus, aniž někoho z kandidátů jmenoval.

Podle komentátora Českého rozhlasu 6 Petra Hartmana byl Klausův výrok nadsázka.

„Kdyby Václav Klaus skutečně emigroval, tak by ztratil možnost bezprostředně ovlivňovat dění v politice i potom, co skončí jako prezident, a to si nenechá ujít,“ domnívá se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem večerních Ozvěn dne byl komentátor Českého rozhlasu 6 Petr Hartman

Klaus si prý také o některých kandidátech dovede představit, že by se mohli stát prezidentem, i když by mu „zřejmě občas vstávaly vlasy hrůzou z jejich činů“.

Hartman ale upozornil, že se Klaus ostře vyjadřuje i proti politikům a organizacím jako EU, takže to u něj není nic výjimečného. Prý si chce užít ještě trochu pozornosti, navíc ve funkci končí, a tak nemusí být nikomu zavázán.

Dopad na samotnou volbu podle něj výroky Klause mít nebudou, protože by musel zdůraznit, koho volit, či ne, a to nedělá. Hartman ale podotkl, že z chování Klause vyplývá, že by na Hradě rád viděl Miloše Zemana.

Simona Bartošová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme