Klaus podle Mladé fronty Dnes uvažuje o návratu do ODS

Média spekulují o případné další politické kariéře prezidenta Václava Klause. Podle Mladé fronty Dnes prý uvažuje o svém návratu do ODS, se kterou se rozešel na konci roku 2008. Václav Klaus by se prý vrátil, pokud ODS prohraje květnové parlamentní volby a pokud odstoupí současné vedení strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Deník přitom cituje podnikatele Petera Kovarčíka nebo bývalého místopředsedu občanských demokratů Miroslava Beneše. Ředitel politického odboru Pražského hradu Ladislav Jakl Českému rozhlasu v sms zprávě napsal, že jde o "neexistující téma".

Přehrát

00:00 / 00:00

ODS by podporu Václava Klause uvítala, říká první místopředseda strany David Vodrážka

První místopředseda strany David Vodrážka zaznamenal tyto informace pouze z médií. Žádná jednání na toto téma podle něj neproběhla. "Uvítali bychom, kdyby prezident Klaus ještě před volbami podpořil ODS," řekl Vodrážka.

Pokud by se Klaus skutečně rozhodl vstoupit do ODS, pro stranu by to podle něj určitě bylo prospěšné. "On není osobností, která by polarizovala. Neumím si ale představit, že by zastával nějakou významnou funkci, spíš bych ho viděl jako řadového člena," uvedl Vodrážka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček návrat Václava Klause do ODS nevylučuje

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček považuje úvahy o vstupu Václava Klause do ODS zatím spíše jen za zbožná přání některých lidí.

"Po prohraných volbách si ale dovedu představit iniciativu přátel prezidenta v ODS a dovedu si představit i určité vstřícné gesto Václava Klause, aby našli společného jmenovatele," řekl Nováček.

Hned po volbách podle něj nejspíš k žádné změně nedojde. "Výhledově si ale dovedu představit, že kdyby ODS hledala nové vedení, může najít opět to staré," myslí si Nováček.

Igor Maňour, Petr Nováček, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme