Klaus předložil plán usilující o kompromis ve sporu o ČT

Předseda ODS Václav Klaus navrhl svým protějškům z ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody Miloši Zemanovi, Janu Kasalovi a Karlu Kühnlovi, aby všichni čtyři společně vyzvali stávkující zaměstnance České televize, aby přestali nezákonně okupovat část budovy ČT a nelegálně vysílat a aby řediteli ČT Jiřímu Hodačovi „umožnili normální činnost“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodače a jeho lidi by pak šéfové stran měli podle Klause vyzvat k tomu, aby zmrazil veškeré personální změny a znovu zvážil některé výpovědi zaměstnancům ČT.

Tyto výzvy obsahuje návrh osmibodového plánu, který by měl přispět k řešení situace v ČT. Klaus ho předložil Zemanovi, Kasalovi a Kühnlovi na jejich společné schůzce, která z iniciativy šéfa sněmovny začala v 10:00. „Řešení vidíme v politicky garantovaném kompromisu, který bude znamenat buď společný odchod hlavních představitelů dnešního sporu, nebo nalezení jejich možné koexistence,“ uvádí návrh plánu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme