Klaus se s Topolánkem neshodl na termínu voleb

Na Pražském hradě skončila další z novoročních schůzek prezidenta Václava Klause s nejvyššími ústavními činiteli. Dnes mluvil na společném obědě s Mirkem Topolánkem. Předseda ODS po jednání řekl, že bude na prezidenta mírně tlačit, aby se volby odehrály kolem 20. května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus přivítal na Pražském hradě Mirka Topolánka | Zdroj: ČTK

Václav Klaus přitom už na začátku týdne oznámil, že je mu bližší až nejzazší termín voleb, tedy 28. a 29. května. Důležitá ale v tomto směru bude ještě schůzka prezidenta Klause se šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem, který na Hrad přijde příští týden.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Topolánek žádá prezidenta V. Klause o zvážení termínu voleb

Diskuse o termínu

Topolánek apeloval na prezidenta, aby termín voleb ještě zvážil: "Z praktických důvodů, každý týden, o který se zkrátí období této Poslanecké sněmovny je týden dobrý, takže jsem apeloval na pana prezidenta, ať ještě zváží. Z praktických důvodů, si myslím, že se celá politická scéna přiklání k tomu, aby byly volby co nejdřív. Budeme hledat nějaký kompromis, ale rozhodnutí je nakonec stejně v kompetenci pana prezidenta," řekl Topolánek

Topolánek uvítal, že se s prezidentem a premiérem shodují na nutnosti snižovat zadluženost našich veřejných financí. Platí to podle něj i pro návrhy na zachování mateřské v loňské výši a takzvaný 13. důchod, o kterých budou hlasovat poslanci.

Přehrát

00:00 / 00:00

O své schůzce s Václavem Klausem hovořil Mirek Topolánek ve Světě o třetí Rádia Česko

Také ve Ve Světě o třetí Rádia Česko Topolánek řekl, že pokud existuje společný jmenovatel mezi prezidentem a předsedou ODS, tak je to nepochybně oblast veřejných rozpočtů a otázka deficitu. "Mám pocit, že to byl hlavní leitmotiv naší schůzky."

Milan Kopp, Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme