Klaus se s úřadem rozloučí televizním projevem. Čeká ho i oběd se Zemanem

Prezident Václav Klaus stráví poslední hodiny v úřadě například obědem se svým nástupcem Milošem Zemanem. Večer se rozloučí televizním projevem. Pražský hrad opustí po dvou volebních obdobích na den přesně po deseti letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus se loučí | Zdroj: ČTK

Klaus se dnes naposledy vydá ještě jako prezident na zámek v Lánech. Tam ho čeká setkání s jeho nástupcem Milošem Zemanem. Společně položí věnec na hrob prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a připomenou si tak 163 let od jeho narození.

Manželé Klausovi a Zemanovi v Lánech také společně poobědvají. Ve dvacet hodin potom odcházející prezident pronese poslední projev, který odvysílá i Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Vrátím se a porazím vás, pohrozil Klaus senátorům

Číst článek

Symbolickou tečku pak udělají zvony katedrály sv. Víta, které budou znít minutu před půlnocí. Zároveň bude svěšena prezidentská standarta. Do příjezdu nového prezidenta zůstane areál Pražského hradu uzavřen.

Miloš Zeman nastoupí do prezidentského úřadu zítra, kdy na slavnostní inauguraci složí slib.

Kritik EU, tvůrce politiky i chilské pero. Politici a osobnosti hodnotí 10 let Klause na Hradě

Číst článek

Václav Klaus ovšem připouští svůj návrat do politiky. Ve středečním rozhovoru pro Českou televizi řekl, že se to může stát, pokud budou pokračovat útoky proti němu. Jedním z takových útoků je podle něj i žaloba pro velezradu, kterou podává část senátorů.

Podle Klause s ním někteří senátoři svádí boj. Odcházející prezident pohrozil, že pokud s tím nepřestanou, bude se muset vrátit do politiky a „porazit je“.

Jaroslav Skalický, Martin Karlík, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme