Klaus se Sobotkou mluvil o české výjimce z Lisabonské smlouvy

Prezident Václav Klaus dnes přijal na Pražském hradě předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Mimo jiné s ním hovořil o schvalování české výjimky z Lisabonské smlouvy, proti níž se ČSSD staví. Sobotka chce, aby o výjimce a přístupové smlouvě Chorvatska, hlasovali senátoři odděleně. Dále spolu mluvili o aktuální situaci v domácí politice, ekonomice nebo o nejnovějším vývoji v Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus přijal na Pražském hradě předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku | Zdroj: ČTK

Česká výjimka se podle původní dohody evropských politiků s českou vládou měla schvalovat spolu s přistoupením Chorvatska k Unii. Spojení obou témat v jedno hlasování by se ale mohlo zkomplikovat v českém Senátu. ČSSD totiž chce podpořit vstup Chorvatska, odmítá ale výjimku z Listiny základních práv EU, protože by to podle ní zhoršilo ochranu sociálních práv českých občanů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání na Pražském hradě sleduje reportérka ČRo Václava Vařeková.mp3

Sobotka dnes prezidentu Klausovi sdělil, kdy se sociální demokracie na dalším postupu dohodne:

„My v tuto chvíli jako sociální demokraté analyzujeme veškeré právní aspekty tohoto dodatku a byli bychom velmi neradi, kdyby protokol jakýmkoli způsobem omezil dostupnost sociálních práv a jejich vymahatelnost.“

Sobotka také Klausovi na schůzce řekl, že ČSSD má výhrady ke vzniku druhého pilíře penzijní reformy - dobrovolného spoření ve fondech a řešili spolu také státní rozpočet na příští rok.

Václava Marešová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme