Klaus: Senát využil žalobu pro velezradu k politickému boji

Václav Klaus nevěří, že na něj Senát podal žalobu za velezradu kvůli chybám, kterých se skutečně dopustil. Podle něj to senátoři využili k mocenskému boji. Odcházející prezident to řekl v rozhovoru pro Českou televizi, ve kterém zhodnotil své působení na Pražském hradě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcházející hlava státu Václav Klaus ve studiu České televize během posledního rozhovoru, který jí poskytl v prezidentské funkci | Zdroj: ČTK

„Tam jde o politický souboj skupiny senátorů se mnou. Bohužel musím říci, že k tomu také přispívá to, že příští víkend se koná sjezd ČSSD, kdy se teď musel každý z těch senátorů ukazovat, jak je silný, jak je zdatný,“ řekl Klaus.

V předposledním veřejném vystoupení mimo jiné ocenil, že současná vláda je i přes všechny problémy stabilnější než její předchůdkyně. S premiérem Petrem Nečasem si sice osobně příliš blízký není, přesto ho respektuje.

„Po ideové stránce není nijak moc vzdáleně ode mě. Když se dívám na jeho praktické premiérování, tak občas musím nesouhlasit,“ uvedl Klaus.

Klaus dlouhodobě projevuje nedostatek sebereflexe, tvrdí Zaorálek

Číst článek

Zmínil rovněž odbory, které podle něj v současné době nejsou nijak silné, protože počet odborářů výrazně klesá. Ocenil nicméně, že se nechovají destruktivně jako jinde v Evropě.

„Myslím si, že naštěstí u nás odbory nepřekročily nějakou mez a nedopustily se takových kroků, jaké vidíme v celé řadě zemí Evropy, kde destabilizují celý ekonomický a politický systém,“ prohlásil prezident.

Klause čeká ve čtvrtek poslední prezidentský projev. V pátek ho na Pražském hradě vystřídá nově zvolený prezident Miloš Zeman.

Jana Zemanová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme