Klaus v televizi zkritizoval vládu. Svými kroky prý kabinet vrací Česko ke komunismu

Bývalý prezident Václav Klaus kritizuje současnou vládu kvůli rostoucímu zadlužení Česka. Podle něj by měl kabinet v době ekonomického růstu snižovat deficit. Klaus to řekl v pořadu Partie v televizi Prima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident Václav Klaus na recepci pořádané ruskou ambasádou | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Pořád ten deficit držet na nějakých 100 miliardách, to je strašně krátkozraká a krátkodechá politika. To můžou ti politici dělat jenom proto, že vědí, že mají ještě tři roky vládnutí. A po nich potopa,“ poznamenal bývalý prezident na Primě.

Nelíbí se mu prý také neustálé změny v daňovém systému. Za nesmyslné označil třeba debaty kolem změn, které se týkají dětí – od letošního roku platí například zvýšení slevy na dani a vyplácení porodného na druhé dítě.

„Prostě děti buď chcete, nebo nechcete. Je to pro vás obří životní rozhodnutí, a ne proto, abyste dostával porodné a ne proto, aby vám někdo dával slevu na kočárek, to je socialismus, to je téměř návrat ke komunismu, takže takhle vláda nás opravdu k tomu komunismu hodně vrací,“ řekl Klaus.

Jan Beneš, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme