Klaus vetoval zákon o zákazu prodeje Letiště Praha

Do prodeje pražského mezinárodního letiště zasáhl prezident republiky. Václav Klaus vetoval zákon o zákazu prodeje Letiště Praha, který prosadila ve sněmovně levice. Podle Klause působí zákon nepřiměřeně retroaktivně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus před novináři

Prezident Václav Klaus před novináři | Foto: Tomáš Adamec

Důvody postupu hlavy státu Radiožurnálu tlumočil jeho mluvčí Radim Ochvat: "Proces privatizace letiště už začal a nelze ho přerušit, aniž by se Česká republika dostala do rizika arbitráží."

Dalším důvodem podle Klause je, že sněmovna použila nástroj, který je vyhrazen vládě. A zásah moci zákonodárné do výkonné považuje za nepřijatelný.

"Zákonodárná moc v tomto případě formou zákona použila nástroj, který ji nepřísluší. Majetek letiště Praha Ruzyně není v zákoně dostatečně přesně vymezen, v praxi by to mohlo být zdrojem řady obtížně řešitelných sporů," vysvětlil Ochvat.

Jana Zemanová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme