Klaus zahájil kongres ODS útokem na čtyřkoalici

Útokem na čtyřkoalici zahájil předseda ODS Václav Klaus dnešní 11. kongres své strany v Plzni. Čtyřkoalice podle něj sází na zhnusení a rozčarování občanů z politiky a společně se svými spojenci mimo „standardní politické struktury" se snaží diskreditovat a ničit „pokud možno všechno". Klaus v úvodu kongresu prohlásil, že společná taktika KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU je velmi krátkozraká a pokud by vyšla, znamenala by popření vývoje země po roce 1989.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkoalice je podle šéfa ODS „ideově, organizačně i personálně nesourodým konglomerátem" politických sil, které spojuje jen zahořklost z nenaplněných mocenských ambicí po „sarajevském atentátě" v roce 1997 a po volbách v roce 1998.

Šéfy čtyřkoalice útok Klause pobavil. „Dlouho jsem přemýšlel, co znamená heslo ODS Hlavou a srdcem, a teď už konečně vím, čeho je srdce ODS plné," komentoval Klausův výrok předseda KDU-ČSL Jan Kasal. „Je to krásný důkaz o tom, jak zloděj křičí 'Chyťte zloděje'," míní šéf Unie svobody Karel Kühnl.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme