Klaus zahájil kongres ODS útokem na čtyřkoalici

Útokem na čtyřkoalici zahájil předseda ODS Václav Klaus dnešní 11. kongres své strany v Plzni. Čtyřkoalice podle něj sází na zhnusení a rozčarování občanů z politiky a společně se svými spojenci mimo „standardní politické struktury" se snaží diskreditovat a ničit „pokud možno všechno". Klaus v úvodu kongresu prohlásil, že společná taktika KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU je velmi krátkozraká a pokud by vyšla, znamenala by popření vývoje země po roce 1989.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkoalice je podle šéfa ODS „ideově, organizačně i personálně nesourodým konglomerátem" politických sil, které spojuje jen zahořklost z nenaplněných mocenských ambicí po „sarajevském atentátě" v roce 1997 a po volbách v roce 1998.

Šéfy čtyřkoalice útok Klause pobavil. „Dlouho jsem přemýšlel, co znamená heslo ODS Hlavou a srdcem, a teď už konečně vím, čeho je srdce ODS plné," komentoval Klausův výrok předseda KDU-ČSL Jan Kasal. „Je to krásný důkaz o tom, jak zloděj křičí 'Chyťte zloděje'," míní šéf Unie svobody Karel Kühnl.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme