Klause po telefonu napálil slovenský moderátor. Vydával se za Gašparoviče

Prezident Václav Klaus měl nedávno zvláštní telefonát. Volal slovenský prezident Ivan Gašparovič a chtěl se zeptat, jak je to s tou emigrací. Slyšel, že Václav Klaus uvažuje o odchodu za hranice, pokud prezidentská volba nedopadne podle jeho představ. A Slovensko mu prý rádo poskytne azyl. Nakonec ale vysvitlo, že nevolá slovenský prezident, ale známý moderátor slovenského rádia Expres, který si z Klause vystřelil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus přijal na Pražském hradě slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče | Zdroj: ČTK

Moderátor Andrej Wallner z Bratislavy prostě vytočil veřejně dostupné číslo na Pražský hrad a během pár minut ho přepojili až na prezidenta Václava Klause. Pak už stačilo jen předstírat, že volá slovenský prezident.

Přehrát

00:00 / 00:00

O falešný telefonát Václavu Klausovi se zajímal zpravodaj na Slovensku Vojtěch Berger

„Haló? Haló, haló? Tady je Václav Klaus,“ představil se český prezident do telefonu. „Já jen, že jsem četl, s tou emigrací, jak je to vážné?“ zeptal se moderátor, který předstíral, že je Gašparovičem. „Jakou emigraci teď myslíme?“ otázal se Klaus.

„Podle toho jak dopadnou ty volby,“ vysvětlil moderátor. „Ale ne, to byla jenom nadsazená esemeska jednomu známému,“ odpověděl Klaus. „Protože já jsem chtěl poskytnout azyl u mě v Limbachu,“ doplnil domnělý Gašparovič.

Rozhovor urazil nejenom prezidenta, ale i jeho kancelář. Moderátor přitom na začátku vůbec neplánoval, že ho zveřejní. Teď ale nahrávka unikla na internet a moderátor musí odrážet kritiku. Prý chtěl jen vyzkoušet, jak těžké je protelefonovat se k nejvyšším ústavním činitelům, a zjistil, že to je hračka.

„Pokud by došlo k té emigraci, u mě v Limbachu je místo, Václave,“ řekl Klausovi moderátor stále v roli slovenského prezidenta.

Není to zdaleka poprvé, co si Andrej Wallner po telefonu vystřelil ze slovenských i českých politiků. Před čtyřmi lety chtěl zahrát písničku na rozloučenou premiéru Topolánkovi, kterému tehdy padla vláda. Nakonec to dopadlo tak, že svoji oblíbenou skladbu zpíval Topolánek do rádia sám.

Komerční rádio Expres vůbec vidí v Česku nekonečnou inspiraci. Když nově zvolený český prezident potvrdil, že jeho první zahraniční cesta povede na Slovensko, vyrobila stanice upoutávku, která slibuje setkání gigantů přímo v hollywoodském stylu: Gašparovič-Zeman.

Vojtěch Berger, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme