V Klecanech hořel Národní ústav duševního zdraví. Nikdo nebyl zraněn

V Klecanech u Prahy hořelo v pondělí večer v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Nikdo se nezranil, lidé z ústavu se stihli evakuovat za pomoci personálu před příjezdem hasičů, řekla Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Klecany (u Prahy) (Aktualizováno: 21:08 19. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní ústav duševního zdraví | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, jimž se požár podařilo zhruba po hodině uhasit.

Ředitel ústavu Cyril Höschl Radiožurnálu řekl, že příčinou ohně může být elektroinstalace. 

„Hořela jedna místnost s přístroji, kde po pracovní době už nikdo nebyl. Rozsah škod se teprve zjišťuje, stejně jako příčina.“ upřesnil později pro iROZHLAS.cz.

Dočasně podle něj bylo evakuováno asi 50 lidí, a to kvůli zasažení některých prostor zplodinami dýmu.

Zaměřením NUDZ je výzkum neurobiologických mechanismů vedoucích k rozvoji nejzávažnějších duševních poruch jako schizofrenie, deprese, úzkostné stavy a reakce na stres.

Součástí výzkumu je rovněž vývoj a testování nových diagnostických a léčebných metod. Součástí kliniky NUDZ je ambulance, denní stacionáře a lůžková oddělení.

Zdejším pacientem byl v minulosti také syn premiéra Andreje Babiše (ANO), Andrej Babiš mladší, kolem něhož se v posledním týdnu znovu rozvířila takzvaná kauza Čapí hnízdo, v níž je premiér obviněn v souvislosti s dotací Evropské unie na stavbu Farmy Čapí hnízdo.

lng, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme