V Klecanech hořel Národní ústav duševního zdraví. Nikdo nebyl zraněn

V Klecanech u Prahy hořelo v pondělí večer v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Nikdo se nezranil, lidé z ústavu se stihli evakuovat za pomoci personálu před příjezdem hasičů, řekla Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Klecany (u Prahy) (Aktualizováno: 21:08 19. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní ústav duševního zdraví | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, jimž se požár podařilo zhruba po hodině uhasit.

Ředitel ústavu Cyril Höschl Radiožurnálu řekl, že příčinou ohně může být elektroinstalace. 

„Hořela jedna místnost s přístroji, kde po pracovní době už nikdo nebyl. Rozsah škod se teprve zjišťuje, stejně jako příčina.“ upřesnil později pro iROZHLAS.cz.

Dočasně podle něj bylo evakuováno asi 50 lidí, a to kvůli zasažení některých prostor zplodinami dýmu.

Zaměřením NUDZ je výzkum neurobiologických mechanismů vedoucích k rozvoji nejzávažnějších duševních poruch jako schizofrenie, deprese, úzkostné stavy a reakce na stres.

Součástí výzkumu je rovněž vývoj a testování nových diagnostických a léčebných metod. Součástí kliniky NUDZ je ambulance, denní stacionáře a lůžková oddělení.

Zdejším pacientem byl v minulosti také syn premiéra Andreje Babiše (ANO), Andrej Babiš mladší, kolem něhož se v posledním týdnu znovu rozvířila takzvaná kauza Čapí hnízdo, v níž je premiér obviněn v souvislosti s dotací Evropské unie na stavbu Farmy Čapí hnízdo.

lng, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme