Klesající preference sociální demokracii neznepokojují

Klesající preference sociální demokracie jejího předsedu Jiřího Paroubka neznepokojují. Zveřejnila je tento týden agentura Median. Podle ní by ČSSD v lednu volilo 35,3 procenta lidí, jenom o čtyři procentní body víc než ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Dana Josefová | Zdroj: Český rozhlas

Jiří Paroubek si myslí, že sociální demokraté neudělali žádnou výraznější politickou chybu, která by pokles preferencí způsobila:

"Zcela nepochybně jsme ji neudělali v misích, proti misím je 73 procent našich voličů. Pokud jde o poplatky, tak to vidíte v krajských nemocnicích, že zhruba jen 10 procent lidí ty poplatky platí. Pokud jde o Lisabonskou smlouvu - 68 procent našich voličů je pro podporu Lisabonské smlouvy, pro její ratifikaci."

Středočeská ČSSD má v čele opět Richarda Dolejše

Staronovým předsedou středočeských sociálních demokratů je Richard Dolejš. Zvolili ho v Praze delegáti středočeské konference. Dolejš potvrdil, že středočeští sociální demokraté také podpoří Jiřího Paroubka, který bude v březnu obhajovat funkci předsedy strany.

Na místopředsedy strany nominovali středočeští sociální demokraté Bohuslava Sobotku, Milana Urbana, Lubomíra Zaorálka, primátora Brna Romana Onderku a hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou.

Milan Kopp, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme