Kleslová od státních nebo polostátních firem dostávala často až statisíce měsíčně

Předsedkyně ANO v Praze a bývalá členka ČSSD Radmila Kleslová pracovala nejméně pro pět státních nebo polostátních firem. Měsíčně si tak přišla až na statisíce korun. Vyplývá to ze smluv, které Český rozhlas získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starostka Prahy 10, Radmila Kleslová

Starostka Prahy 10, Radmila Kleslová | Foto: Praha 10

Právnička Kleslová pracovala například od konce roku 2013 do dubna 2014 pro Správu železniční dopravní cesty. Podle mluvčího státní organizace Jakuba Ptačinského dostávala 95 tisíc měsíčně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vlivná politička hnutí ANO Radmila Kleslová radila nejméně pěti státním nebo polostátním firmám. Detaily kauzy přináší Markéta Chaloupská a Janek Kroupa

„Bývalý generální ředitel si ji vybral na základě zkušeností, řekněme osobní důvěry, vybral si ji jako někoho, o čí rady stojí a v jejíž schopnosti věří,“ doplnil Ptačinský.

České dráhy platily aktivní političce 40 tisíc korun. Smlouvu na dobu neurčitou měla od roku 2011 do července 2015, řekl Českému rozhlasu mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský.

„S advokátní kanceláří paní Kleslové již nespolupracujeme. Smlouva byla po vzájemné dohodě vypovězena na jaře tohoto roku a po uplynutí sjednané doby skončila na konci července. Důvodem byla pracovní vytíženost paní Kleslové,“ upřesnil Šťáhlavský.

Kleslová kromě toho pracovala ještě pro firmy ČEPRO nebo ČEZ. Smlouvu měla i s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, kde má podíl město.

Kleslová brala od ČEZu statisícové částky poslední rok, zjistila dozorčí rada

Číst článek

S firmou ČEZ měla Kleslová podepsanou letitou smlouvu, měsíčně podle ní pobírala 70 tisíc. Po úspěšných parlamentních volbách v roce 2013 se smlouva upravila. Zůstal obsah, měsíční odměna se zvýšila na 100 tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dostupné smlouvy Radmily Kleslové se státními nebo polostátními firmami prostudoval reportér Janek Kroupa

Dokumenty odtajnily pouze některé firmy, ČEPRO to odmítlo. Ze smluv vyplývá, že pro společnosti například analyzovala zákony, které politici projednávali v Parlamentu.

Předsedkyně pražské organizace ANO Kleslová napsala Českému rozhlasu v SMS zprávě, že v tom střet zájmů nevidí: „Má advokátní kancelář poskytovala právní služby řadě významných společností. Vztah advokáta a klienta je ze zákona důvěrný, a proto se nebudu ke klientům mé kanceláře více vyjadřovat.“

Kauza Kleslová a ČEZ | Foto: Český rozhlas

Markéta Chaloupská, Janek Kroupa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme