Klíčovou roli ve vzdělání mají rodiče, připomněl ministr školství v projevu

Ministr školství Petr Fiala pokračuje v tradici svých předchůdců. V projevu k zahájení nového školního přemýšlel nad tím, proč vlastně chodíme do školy a jaký význam má vzdělání. Snažil se také povzbudit všechny, aby vzdělání bylo výzvou a radostí. Připomněl i roli rodičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Petr Fiala

Ministr školství Petr Fiala | Foto: Filip Jandourek

„Mějme tedy při všech opatřeních, vizích, nových technologiích a experimentech na paměti to, co je na škole nejpodstatnější, totiž konkrétního učitele a konkrétní žáky," prohlásil Fiala a pokračoval:

„Ti jsou jediným skutečným klíčem k úspěchu vzdělávacího systému. Jen oni mohou nakonec vytvořit spravedlivou, příjemnou a obohacující školu. Přál bych nám všem, abychom takové školy měli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý projev ministra školství Petra Fialy k zahájení školního roku

„Klíčovou roli ovšem mají a musejí sehrávat rodiče. Bez jejich pomoci a trvalého zájmu, kritické i sebekritické pozornosti věnované výchově a vzdělávání nebudeme mít dobré školy, ale nedosáhneme ani toho, aby se vzdělávání stalo už od mládí přirozenou a radostnou součástí našeho života,“ dodal ministr.

První veřejná škola zavádí uniformy. Vedení nechce, aby si děti záviděly

Číst článek

Ředitelé škol mohou žákům zkrátit přestávky. Umožňuje to nová vyhláška

Číst článek

Klára Bílá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme