Klienti realitní kanceláře Reality 21 s návrhem na insolvenci neuspěli, soud ho definitivně zamítl

Klienti realitní kanceláře Reality 21, kteří přišli o peníze a své nemovitosti, neuspěli se svým návrhem na insolvenci realitní kanceláře. Soud už jednou návrh zamítl, klienti se proto odvolali k Vrchnímu soudu v Praze. Ten teď jejích návrh zamítl definitivně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Zájemci o koupi nemovitostí poslali v létě 2012 peníze advokátovi Miloši Vlasákovi do úschovy. Prodávající převedli své domy na nové majitele a čekali na peníze uložené u advokáta. Po něm se ale slehla zem.

V září 2012 proto případ začala řešit policie, a to pro podezření ze zpronevěry. „Pořád tam hodně přes milion korun v úschově u advokáta zbylo,“ uvedl tehdy jeden z podvedených, Martin Koudelka.

O peníze přišlo celkem 54 klientů. „Jedná se o 12 milionů korun po splatnosti a 38 milionů korun, které se blíží k termínu splatnosti,“ řekl na začátku vyšetřování případu mediální zástupce realitní kanceláře Reality 21 Radek Polák. Celkem tedy nejméně 50 milionů korun.

Společnost se zpočátku i snažila pomoct klientům věc řešit. Těm však brzy došla trpělivost a protože jim advokáta doporučila právě realitní kancelář Reality 21, která ho představovala jako svého spolupracovníka, začali požadovat peníze po ní.

U soudu podali návrh na její insolvenci. Soud ho zamítl, poškození se odvolali a Vrchní soud v Praze dnes zamítl i toto odvolání.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme